ایجاد اندیشگاه نانو و صنعت در همکاری میان دو نهاد دولتی

ایجاد اندیشگاه نانو و صنعت در همکاری میان دو نهاد دولتی به گزارش کنکوری، صنعتی سازی فناوری های راهبردی نانو و میکرو، همکاری در شکل دهی و راه اندازی اندیشگاه نانو و صنعت و ایجاد زمینه های مناسب برای آگاه سازی مدیر، از محورهای انعقاد تفاهمنامه همکاری میان ستاد توسعه فناوری های نانو و میکرو و وزارت صمت است.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، نشست مشترک «صنعتی سازی و گسترش کاربردهای صنعتی فناوری نانو» با حضور مدیران و کارشناسان ستاد توسعه فناوری های نانو و میکرو و معاونت هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد و طی آن با مرور برنامه ها و اقدامات اجراشده در یک سال گذشته، در مورد توسعه همکاری ها برای تسریع صنعتی سازی فناوری های توسعه یافته نانو و میکرو و گسترش کاربردهای صنعتی آنها گفتگو و تبادل نظر شد.
در این جلسه در جهت تسهیل اجرای راهکارهای برنامه ریزی شده، تفاهمنامه همکاری میان ستاد توسعه فناوری های نانو و میکرو و معاونت هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت، به امضای دکتر فولادگر معاون وزیر صمت و دکتر احمدوند دبیر ستاد نانو رسید.
در این جلسه دکتر عماد احمدوند، دبیر ستاد توسعه فناوری های نانو و میکرو، به تشریح آخرین وضعیت توسعه فناوری نانو و صنعتی سازی این دستاوردها و بازار رو به رشد محصولات نانو ساخت کشور پرداخت و ضمن اشاره به توانمندی های شرکتهای فعال در حوزه نانو، رویکرد ستاد در پرداختن به حل مسائل مهم کشور مبتنی بر راهکارهای فناورانه را تبیین کرد.
وی افتتاح کارخانه فرآوری لجن و پودرهای اکسیدی فولاد در اصفهان را یکی از اقدامات اخیر این ستاد عنوان نمود و خاطرنشان کرد: با راه اندازی این خط توسط یکی از شرکتهای دانش بنیان، از پسماندهای انباشت شده در فولاد مبارکه، سالانه ۲۵ هزار تن کنستانتره تولید می شود. این اقدام علاوه بر کسب درآمد از این پسماندها، اثرات زیست محیطی قابل توجهی به دنبال دارد.
احمدوند تصریح کرد: راه اندازی این خط فرآوری، پایه گذاری توسعه اقتصاد چرخشی در صنعت فولاد کشور بر پایه یک فناوری پیشرفته بومی است که با موفقیت در مجتمع فولاد مبارکه بوجود آمد و می تواند در سایر واحدهای تولیدی کشور به کار گرفته شود.
به نقل از ستاد نانو، امضای تفاهمنامه همکاری از دیگر برنامه های این نشست بود. محورهای این تفاهمنامه شامل کمک به صنعتی سازی فناوری های راهبردی نانو و میکرو، همکاری در برگزاری رویدادهای تخصصی مشترک در حوزه فناوری های نانو و میکرو، همکاری در شکل دهی و راه اندازی اندیشگاه نانو و صنعت، ایجاد زمینه های مناسب برای آگاه سازی مدیران، کارشناسان و فعالان صنایع و معادن، همکاری در زمینه های پژوهشی با محوریت پایش تکنولوژی های جدید و مطالعات نوآوری و صنعتی سازی نانو و میکرو و برگزاری سلسله نشست های تخصصی بین مدیران و کارشناسان ستاد نانو و صمت می شود.
منبع:

1403/04/13
10:17:51
5.0 / 5
38
تگهای خبر: پژوهش , تكنولوژی , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور