اینترنت ماهواره ای کی به ایران می رسد؟

اینترنت ماهواره ای کی به ایران می رسد؟ به گزارش کنکوری، مهر نوشت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: نمایندگان عرضه دهنده اینترنت ماهواره ای پس از مذاکرات با سازمان تنظیم مقررات ایران و پذیرفتن قوانین سرزمینی ایران می توانند فعالیت خویش را شروع کنند.


عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیأت دولت در مورد زمان رسیدن اینترنت ماهواره ای به ایران اظهار داشت: همانطور که اواخر سال قبل اعلام آمادگی کردیم که از عرضه دهنده خدمات بین المللی در کشور در کشور در حوزه زیر ساخت و در حوزه پلت فرم و سکو منوط بر این که قوانین سرزمین ما را بپذیرند، استقبال می نماییم، پیگیری حقوقی از راه اتحادیه بین المللی مخابرات انجام و جلسه های گوناگونی تشکیل شد و در نهایت در جمعه هفته گذشته مقرر شد که استارلینک باید این قوانین را رعایت کند.
وی ادامه داد: نمایندگان عرضه دهنده اینترنت ماهواره ای پس از مذاکرات با سازمان تنظیم مقررات ایران و پذیرفتن قوانین سرزمینی ایران می توانند فعالیت خویش را شروع کنند.
زارع پور در انتها اظهار داشت: زمان عرضه این سرویس بستگی به زمان تطبیق دادن عرضه دهندگان با قوانین ما است اما مقدمات عرضه قانونی اینترنت ماهواره ای در کشور با این مصوبه اتحادیه بین المللی فراهم گردید.
بیشتر بخوانید:
کشف خون آشام غول پیکر ۱۶۰ میلیون ساله در چین/ عکس استفاده مخفیانه از هوش مصنوعی دردسرساز شد خاک قیمتی که ژاپنی ها از مریخ به زمین می آورند نیروی مرموزی که ابوالهول را در مصر شکل داد/ عکس او همینطور در جمع خبرنگاران در مورد کاهش سرعت اینترنت در کشور ضمن اشاره به این که مراجع بین المللی هر ماه سرعت اینترنت کشور را اعلام می کنند اظهار داشت: تنها چاره اساسی سرعت اینترنت در کشور نوسازی زیر ساخت های ارتباطی کشور به خصوص زیرساخت های ارتباطی ثابت است که به این منظور پروژه بزرگ فیبرنوری در سرتاسر کشور در حال اجرا می باشد که تابحال در بیشتر از 200 شهر این پروژه شروع شده و در 90 شهر انجام آن به اتمام رسیده است.
وی ادامه داد: انشالله بزودی پوشش فیبر نوری در بعضی از استان ها تمام می شود و تمام شهرها در این استان ها زیر پوشش قرار می گیرد و از میانگین سرعتی که هم اکنون 12 مگابیت بر ثانیه است به سرعت هزار مگابیت بر ثانیه می رسند.
زارع پور در ادامه به افزایش کیفیت اینترنت همراه اشاره نمود و اظهار داشت: با ارتقا اینترنت ثابت، اینترنت همراه هم افزایش خواهد یافت و نسل چهارم و پنجم تلفن همراه هم برای عرضه حداکثر سرعت باید با فیبر نوری متصل شود.
به گزارش مهر، در آخرین جلسه «هیأت مقررات رادیویی اتحادیه بین المللی مخابرات» یا همان RRB، شرکت اسپیس ایکس مکلف به همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای عرضه خدمات اینترنت ماهواره ای خود شد.
در این نشست، مدارک و مستندات تکمیلی ایران در مورد فعالیت بدون مجوز منظومه ماهواره ای استارلینک در ایران مورد بررسی قرار گرفت و جلسه به اتفاق آرا خدمات اینترنت ماهواره ای عرضه شده توسط این شرکت را خلاف قوانین بین المللی شناخت و از شرکت اسپیس ایکس (مالک اینترنت ماهواره ای استارلینک) و کشورهای مسئول خواست که به قید فوریت اقدامات خویش را منطبق بر قواعد سرزمینی ایران کند و برای دریافت مجوز فعالیت خود در ایران از راه رگولاتوری این کشور اقدام نماید.
بدین سان گام مهمی برای قانونمند کردن فعالیت استارلینک در کشورمان برداشته شد تا امکان بهره برداری قانونی هموطنان از این سرویس فراهم گردد.
۵۸۵۸منبع:

1402/08/22
08:02:06
5.0 / 5
153
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور