نخستین زن فضانورد اماراتی برای اعزام به ماموریت فضایی آماده می شود

نخستین زن فضانورد اماراتی برای اعزام به ماموریت فضایی آماده می شود کنکوری: «محمد الملا» و «نورا المطروشی» فضانوردان اماراتی، سال آینده بعد از فارغ التحصیلی برای ماموریت های فضایی آماده خواهند شد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا و به نقل از نشنال نیوز، «شیخ حمدان بن محمد»(Sheikh Hamdan bin Mohammed) ولیعهد دبی طی جلسه ای در «مرکز فضایی محمد بن راشد»(MBRSC) گفت: «محمد الملا»(Mohammed Al Mulla) و «نورا المطروشی»(Nora Al Matrooshi) فضانوردان اماراتی، پس از فارغ التحصیلی در سال ۲۰۲۴ آماده شروع ماموریت های فضایی دنباله دار خواهند بود.


شیخ حمدان در این جلسه از برنامه های جاه طلبانه اکتشاف فضایی امارات صحبت کرد و گفت: مرحله بعدی سفر ما همراه با سرمایه گذاری های فضایی پیشگامانه امارات خواهد بود. هدف ما این است که در شکل دادن به آینده اکتشافات فضایی، نقش اساسی داشته باشیم. ما بدنبال ارتقای جایگاه امارات در صنعت فضایی جهان با پروژه های استثنایی هستیم که منافع پایداری را برای بشریت به همراه خواهند داشت.
ماه گذشته، «سلطان النیادی»(Sultan Al Neyadi) فضانورد اماراتی پس از گذراندن شش ماه در «ایستگاه فضایی بین المللی» به زمین بازگشت. امارات برای برداشتن قدمهای بعدی در برنامه فضایی خود وقت تلف نمی کند.
بیشتر بخوانید:
فضانوردان کرو-۶ به زمین بازگشتند
الملا خلبان سابق بالگرد پلیس دبی و المطروشی مهندس و اولین فضانورد زن اماراتی، در سال ۲۰۲۱ و پیش از اعزام برای آموزش دیدن در ناسا، برای عضویت در نیروهای مسلح امارات انتخاب شدند. شیخ حمدان در حساب کاربری ایکس خود نوشت: محمد الملا و نورا المطروشی در سال ۲۰۲۴ ماموریت های فضایی پیشرو را شروع خواهند کرد.
حمدان اضافه کرد: سال آینده، ماهواره «MBZ-Sat» را که پیشرفته ترین ماهواره جهان عرب تا به امروز است، پرتاب خواهیم کرد. پروژه «ماه نورد راشد ۲»(Rashid Rover ۲) همچنان ادامه خواهد داشت به جهت اینکه عزم ما برای کاوش در ماه بجای خود باقی است. سفر ما بتازگی شروع شده است و بهترین ها هنوز در راه هستند.
در جلسه هیئت مدیره مرکز فضایی محمد بن راشد، شیخ حمدان در جریان پروژه های آتی این مرکز قرار گرفت. وی افزود: در مرحله بعدی ماجراجویی خود مقرر می باشد پروژه های استثنایی را اجرا نماییم که افق های جدیدی را به روی اکتشافات فضایی باز خواهند کرد. بخش فضایی امارات متحده عربی که به سرعت در حال پیشرفت است، با اقتباس از تخصص، دانش و مشارکت های راهبردی غنی که ما بوسیله ابتکارات و ماموریت های منحصربه فرد به دست آورده ایم، آماده می شود تا به یک مشارکت کننده جهانی مهم دراین زمینه تبدیل گردد.
حمدان اضافه کرد: مرکز فضایی محمد بن راشد، یک مشارکت کننده اساسی در برنامه فضایی امارات متحده عربی است و ما همچنان متعهد به ارتقای جایگاه این کشور به عنوان یک عنصر کلیدی در شکل دادن به آینده اکتشافات فضایی هستیم. هدف ما کشف کردن داده های جدید و به دست آوردن دانش و بینش هایی است که نه فقط برای ملت ما، بلکه برای منطقه و جامعه جهانی هم سود خواهند داشت. امارات متحده عربی، استانداردهای بالایی را برای برتری فضایی تعیین کرده است و به راه اندازی ماموریت های بلندپروازانه ادامه خواهد داد.
پروژه «ابتکار میزبانی بار ماهواره» هم در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این ابتکار، تلاش مشترک مرکز فضایی مخمد بن راشد و «دفتر امور فضایی سازمان ملل» است که با هدف ترویج علم و فناوری فضایی در کشورهای در حال توسعه به انجام می رسد.
«حمد المنصوری»(Hamad Al Mansoori) رییس مرکز فضایی محمد بن راشد گفت: ما به تقویت کردن نقش امارات در اکتشافات فضایی ادامه خواهیم داد. ما با ارتقای راهبردی قابلیت های خود و آماده شدن برای آینده، با صحنه فضایی در حال تکامل همگام خواهیم بود. در مرکز فضایی محمد بن راشد، ما نه فقط بدنبال پرورش نوآوری و استعداد امارات متحده عربی هستیم، بلکه یک پلتفرم جهانی را برای منتشر کردن دانش، تخصص و داده ها بمنظور ساختن آینده فضا ایجاد می نماییم.
در ادامه می توانید عکسهایی را از آزمایش هایی ببینید که المطروشی و الملا پشت سر می گذارند تا برای ماموریت فضایی آماده شوند.


 


منبع:

1402/08/01
16:27:57
5.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور