مرضیه برومند جنگجو

مرضیه برومند جنگجو به گزارش کنکوری، اولین نشست رسانه ای مرضیه برومند بعنوان مدیر خانه سینما، پخش سریال «عقرب عاشق» با بازی محمدرضا فروتن در شبکه نمایش خانگی، جنگ جهانی سوم و برادران لیلا در جشنواره شانگهای چین، بازگشت اسکورسیزی به قلمرو مسیح، تخریب آخرین ساباط تاریخی شهرستان انار کرمان، حل معمای ونیز و کشف تعجب آور انسان و حیوان ۲۷۰۰ساله گزیده هایی از اخبار فرهنگی هنری روز سه شنبه نهم خرداد ماه بود.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، روز سه شنبه (نهم خرداد ماه) مرضیه برومند اولین نشست رسانه ای خویش را در مقام مدیرعامل خانه سینما با همراهی محمد مهدی عسگرپور رئیس هیات مدیره در حالی برگزار کرد که در رابطه با بودجه خانه سینما، اظهارات اخیر رئیس سازمان سینمایی و برخی مسایل روز سینما صحبت کرد و در پاسخ به اظهارنظری در رابطه با سابقه «جنگجو بودنش» خاطرنشان کرد: «من جنگجو هستم ولی اهل به هم زدن نیستم. از ابتدا دعوا نمی کنم و اگر لازم باشد در آخر دعوا می کنم. البته اوضاع به آن بدی نیست ولی روحیه جنگجویی من دلیل نمی شود که از هم اکنون بجنگم.»
همینطور تهیه کننده فیلمهای «آه سرد»، «درب» و «چرا گریه نمی کنی؟» با عرضه توضیحی در رابطه با زمان بندی اکران این فیلمها از پخش سریال «عقرب عاشق» با بازی محمدرضا فروتن در شبکه نمایش خانگی از تیرماه اطلاع داد.

هومن سیدی، «برادران لیلا » و... به چین می روند
این در حالیست که ۶ فیلم ایرانی به بخش پانورامای بیست و پنجمین جشنواره فیلم شانگهای راه یافتند. فیلمهای «دِرب» به کارگردانی هادی محقق، «برادران لیلا» از سعید روستایی، «خرس نیست» به کارگردانی جعفر پناهی و «جنگ جهانی سوم» ساخته هومن سیدی در قسمت «Viva La Festival» (زنده باد جشنواره)، فیلم «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری در قسمت «فانتزی نیمه شب» (Midnight Fantasy) و «شطرنج باد» به کارگردانی و نویسندگی محمدرضا اصلانی هم در قسمت آثار ترمیم شده ۴K به معرض نمایش گذاشته می شوند.

دو جایزه جشنواره مسکو در دستان کارگردان ایرانی
همینطور نمایش «موتسارت، سالیه ری، مکبث و دیگران » به کارگردانی اسماعیل شفیعی، عضو هیات علمی دانشگاه هنر، برنده دو جایزه از بیست و هفتمین فستیوال بین المللی «کلاسیک روسی » مسکو شد.

بازگشت اسکورسیزی به قلمرو مسیح
در ادامه، «مارتین اسکورسیزی» بعد از ملاقات با پاپ فرانسیس از ساخت یک فیلم جدید دیگر در رابطه با مسیح پس از فیلم جنجالی «آخرین وسوسه مسیح» در سال ۱۹۸۸ اطلاع داد.

حضور پررنگ ایرانی ها در گرجستان
آلبرت بیگ جانی هم تازه ترین خبرها را در رابطه با نمایش های راه یافته ایرانی به جشنواره های مختلف گرجستان و ارمنستان اعلام نمود. بنا بر این اعلام، در آستانه برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان گرجستان، سال جاری نمایش «بیگ بنگ» به کارگردانی فرامرز غلامیان از گروه مهربان در این جشنواره روی صحنه می رود و نمایش «شهر خاموش» به کارگردانی ستاره تبریززاد از اصفهان به جشنواره فیزیکال گرجستان راه یافته که این جشنواره ۲۴ الی ۲۷ خرداد۱۴۰۲ در تفلیس برگزار می گردد.
همینطور سالن های نمایشی بمناسبت ایام ارتحال امام خمینی (ره) و سالگرد قیام پانزده خرداد به مدت سه روز از ۱۳ الی ۱۵ خرداد اجرا نخواهند داشت.

زبان فارسی در خطر است/صداوسیما کمک کند
در ادامه غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با حضور در مرکز پویانمایی صبا با رئیس و معاونان این مرکز دیدار و گفتگو کرد. او در این جلسه، در زمینه پاسداشت زبان فارسی در صداوسیما سخن گفت و از تولید مجموعه پویانمایی «فارسی هویت ماست» تقدیر نمود. حداد عادل در سخنانش تصریح کرد: زبان و ادبیات فارسی مان در خطر است. ما تا هم اکنون کارهای خوبی در رسانه ملی داشتیم اما همچنان به کمک صداوسیما احتیاج داریم.

رسانه ای که مردم ایران به آن عادت دارند
گفت و گویی هم با فیض شریفی ـ شاعر و منقد ادبی داشتیم که در رابطه با کارکرد رسانه ای شعر معتقد است: ایرانی ها عادت دارند شعر را بعنوان رسانه گویا استفاده نمایند و از آن تاثیر بپذیرند هرچند با آمدن رادیو و تلویزیون رنگ و روی آن کمتر شده است.
دراین میان خبر رسید که عبدالعلی قوام، مترجم، پژوهشگر و استاد علوم سیاسی، در ۷۸ سالگی دار فانی را وداع گفت.

بخشنامه وزارت ارشاد در رابطه با استفاده از نام ها و گویش های محلی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشنامه ای از بلامانع بودن استفاده از نامهای مورد استفاده در گویش­ های محلی و قومی رایج در مناطق مورد سکونت اقوام در نامگذاری خدمات، محصولات، مؤسسه­ ها و اماکن خبر داد.

لو رفتن پلی بک در کنسرت و خواننده ای که فقط ویترین است!
لو رفتن پلی بک در بعضی کنسرت ها همچون معضلاتی است که با فراگیر شدن فضای مجازی، هر بار سر و صدایی به پا می کند. این اتفاق گاها انتقادهایی را روانه جامعه موسیقی پاپ ایران می کند و توانایی فعال های این حوزه را از خوانندگان تا نوازندگان زیر سوال می برد. حال که چند ماهی است کنسرتهای موسیقی از سرگرفته شده اند و عمده این اجراها به اهالی پاپ محدود می شود، تصمیم گرفتیم در همین راستا گفت و گویی با امین غفاری ـ نوازنده ویولن ـ داشته باشیم که می توانید مشروح این گفتگو را اینجا بخوانید.

نقاشی «شرط توحید» بر فراز میدان ولیعصر
همینطور حسن روح الامین ـ نقاش ـ در فضای مجازی از نصب یکی از آثارش به نام «شرط توحید» بر دیوارنگاره میدان ولیعصر بمناسبت ولادت امام رضا (ع) اطلاع داد.

خطر از بیخ گوش «بندر کنگ» گذشت؟
در رزوهای اخیر راه اندازی پارک بانوان در محوطه تاریخی «قلعه پرتغالی ها» در بندر کنگ نگرانی های زیادی را بوجود آورده است، در حالیکه در اظهارات شهردار بندر کنگ به موافقت میراث فرهنگی با اجرای این پروژه اشاره شده است، اما متولیان میراث فرهنگی استان هرمزگان می گویند اجرای این پروژه بدون استعلام از میراث فرهنگی بوده و متوقف شده است. ازاین رو آخرین وضعیت بندر تاریخی کنگ و اجرای پروژه ساخت پارک بانوان در زمینه یک اثر تاریخی را از طیبه حسین آخوندی ـ رئیس گروه حفظ و احیای بناها و بافت های تاریخی استان هرمزگان ـ هم پیگیر شدیم.
افزون بر این، یک دیرینه شناس از تخریب آخرین ساباط تاریخی شهرستان انار کرمان اطلاع داد.

حل معمای ونیز!
خبرهایی هم از سبز شدن کانال ونیز داشتیم که مقامات شهر ونیز در ایتالیا مدعی شدند به منبع رنگ سبز در کانال اصلی این مقصد مهم گردشگری پی برده اند. آنها به این نتیجه رسیده اند که تغییر رنگ بخشی از کانال بزرگ ونیز به سبز فلورسنت به سبب فلورسین است؛ ماده غیرسمی که برای آزمایش شبکه های فاضلاب استفاده می شود.

کشف تعجب آور انسان و حیوان ۲۷۰۰ساله
همینطور باستان شناسان مجموعه ای از سنگ نگاره های تاریخی تصویرگر انسان، کشتی و حیوانات را در سوئد کشف کردند. این ۴۰ سنگ نگاره تصویرگر کشتی، انسان و حیوانات است که قدمتشان به حدود ۲۷۰۰ سال پیش بازمی گردد.
در نهایت اینکه گروهی از باستان شناسان حین کاوش در یونان، قدیمی ترین خانه عصر آهن این کشور را کشف کردند.
پیشنهادهایی برای خواندن:
دردسر نوبل گرفتن!
جسارت نسل جدید بیشتر است
رضا بابک و اکرم محمدی در افتتاحیه یک تئاتر کمدی
«کیانو ریوز» بعد از ۲۰ سال دست به گیتار شد
خلق پرتره های سه بعدی با پارچه های توری + تصاویر
پخش تصاویر دیده نشده از امام(ره) در تلویزیون
برنامه های شبکه نمایش خانگی صاحب جشنواره می شوند
شاعری که روش نیما را رد کرد
منبع:

1402/03/10
09:06:08
5.0 / 5
55
تگهای خبر: آزمایش , استاد , پژوهش , تاریخی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور