تسلی دهندگان در بازار

تسلی دهندگان در بازار به گزارش کنکوری، «تسلی دهندگان» نوشته موریل اسپارک با ترجمه شیما الهی منتشر گردید.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، این کتاب در ۲۴۷ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و بهای ۱۴۰ هزار تومان در فرهنگ نشر نو با همکاری نشر آسیم عرضه شده است.
در نوشته پشت جلد کتاب می خوانیم: کرولاین با مشکلی عجیب روبه رو شده است _صدایی بیرون از سرش افکار او را می خواند و ماشین تحریری همه چیز را ثبت می کند. بی آن که بخواهد شخصیت یک رمان شده است. او که تازه کاتولیک رومی شده است، نمی داند که این صداها تجلی تقدس است یا راوی جنون. اعتقادات مذهبی جدید باری بر دوش او گذاشته است و خلاقیت سرکشش که راهی برای بروز نمی یابد کلافه اش کرده است. آیا نویسنده سایه ای از خداوند است که همچون او شخصیت هایی خلق کرده و به سمت سرنوشت هدایتشان می کند؟
اطرافیان کرولاین از درک این رنج ناتوان اند و احتمال می دهند که دیوانه شده باشد اما کرولاین که تسلی دهنده ای برای خود نمی یابد از تغییر آیین و تبدیل شدن به شخصیت یک رمان در عذاب است، چونکه این دو نقش مستلزم از دست دادن آزادی یا بازتعریف آزادی است برای دست یافتن به انسجام معنوی و فکری.
«تسلی دهندگان» نخستین و شاید مهم ترین اثر موریل اسپارک است. اِولین وو آنرا «بسیار اصیل و بدیع» خوانده بود و گراهام گرین «یکی از قلیل رمان اول های حقیقتا اصیل که تا سال ها خوانده خواهد شد.»
منبع:

1402/01/03
20:29:27
5.0 / 5
205
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور