در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس بررسی و تصویب شد

تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال 1402

تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال 1402 کنکوری: در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس، موضوع ˮتعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال 1402 ˮ بررسی گردید و به تصویب رسید.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، در این جلسه دکتر دانشجو رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برمبنای سیاست های کلی دانشگاه و فاکتورهای تعیین شده اشاره کرد: یکی از مشکلاتی که هم اکنون دانشگاه با آن مواجه می باشد بحث انباشت دانشجو در گروه ها به سبب شیوع بیماری کرونا طی دوسال و نیم اخیر بوده و این امر سبب شده تا دفاع خیلی از دانشجویان به تاخیر بیفتد و در وضعیت فعلی جذب دانشجوی جدید به روال قبل، موجب بروز مشکلاتی خواهد شد و حجم زیاد دانشجو بر کیفیت آموزش و پژوهش دانشگاه تاثیر منفی خواهد داشت.
وی اضافه کرد: باتوجه به شرایط فوق باید برای تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو در گروه ها فیلتر دیگری نیز لحاظ گردد. همین طور گروه ها یا گرایش هایی که طی چند سال متوالی دانشجو پذیرش نکرده اند با عدم ثبات روبرو خواهند شد و باید حتما این موضوع، مورد توجه قرار گیرد و بیش از یک سال نباید در پذیرش دانشجو در گروه ها و گرایش ها فاصله بیفتد.
دکتر دانشجو اشاره کرد: برای تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۳ دکتر خداداد حسینی به همراه معاونان، آموزشی، پژوهشی و دانشجویی_ فرهنگی فرمول C را باتوجه به شرایط موجود و شاخص تعداد دانشجویان و نیز نسبت استاد به دانشجو بررسی و اصلاح می کنند.
وی افزود: هم اکنون در گام نخست باتوجه به کمبود وقت، از طرف همکاران معاونت آموزشی اصلاحیه ای برای تعیین ظرفیت در سال ۱۴۰۲ انجام شد و ظرفیت پذیرش دانشجو کم شد. هرچند این کاهش اندک در یک سال مشکل را حل نخواهد کرد و باید در یک بازه زمانی ۲ تا ۳ سال این امر مورد توجه قرار گیرد تا دانشجویان سنواتی نیز فازغ التحصیل شوند.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس اشاره کرد: در این جهت لازم است گروه هایی که چندین گرایش دارند بصورت یک سال درمیان در گرایش های خود جذب دانشجو نمایند. همین طور باتوجه به ظرفیت اعضای هیات علمی، دانشجو به آنان داده شود و این را از رضایتمندی دانشجویان هر استاد و میزان وقتی که هر عضو هیات علمی برای دانشجویان خود صرف می کند و نیز خروجی پژوهشی و ارتباط با صنعت هر استاد می توان تشخیص داد.
در ادامه دکتر اسدالله کردنائیج معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس به روند تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۲ و نیز مشکل انباشت دانشجویان به سبب کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: برای حل این مشکل، تک تک گروه ها شامل تعداد اعضای هیات علمی و دانشجویان هر گروه، مورد بررسی قرار گرفت و با یک نگاه حداقلی میزان ظرفیت هر گروه محاسبه شد و این امر اساسا در راستای بالا بردن کیفیت اموزش و پژوهش دانشگاه انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در ادامه، اعضای شورای دانشگاه به بیان نظرات و دیدگاه های خود در این خصوص پرداختند و قرار شد طی یک روز آینده، میزان ظرفیت هر گروه از طرف دانشکده ها اعلام گردد. همین طور موضوع تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۲ با اکثریت آرا به تصویب رسید.

منبع:

1401/11/06
13:34:26
5.0 / 5
217
تگهای خبر: آموزش , استاد , پژوهش , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور