نگاه طنزآمیز به نسل Z

نگاه طنزآمیز به نسل Z به گزارش کنکوری، این روزها خیلی جاها بحث از شناخت «نسل زد» است؛ نسل متولد ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۰ میلادی که در بستر وسایل الکترونیکی پیشرفته و اینترنت بزرگ شدند و الان مقرر است در تحولات اجتماعی و سیاسی جهان هم نقش متفاوتی ایفا کنند. حالا «مکتوب طنز [+جد] فارسی سه نقطه» به نگاه طنز به این نسل پرداخته است.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، این شماره از فصلنامه «سه نقطه» با یادداشت امید مهدی نژاد، مدیر مسؤول آن، با تیتر «نوبه نسل نو» شروع می شود و در ادامه یادداشتی از علی آینه ور با عنوان «عصر بی قهرمانی و بعد ازظهر معناباختگی» در قسمت افضات و مکافات آمده است که در رابطه با آدم های توخالی است که برای قهرمان شدن هیچ شاخصه ای ندارند اما به واسطه شهرت و محبوبیت به قهرمان نسل جدید بدل شده اند.
این شماره از «سه نقطه» که به «نسل زد» اختصاص یافته، در قسمت ویژه با این مطالب همراه است: «از نسل وای به نسل زد» نوشته مریم حسن نژاد، «x، وای، z» نوشته سید محسن امامیان، «کز کرده در گوشه آخر، همچون ضاد» نوشته سیداکبر موسوی، «نه به خوش رقصی و روباه منشی و تیاتر و داستان با بولدوزر» نوشته فاطمه خسروانی، «آستینِ کوتاه، دستِ دراز و دیدن جهان به چشم جوانی» نوشته یوسفعلی میرشکاک، «خفاش های دوست داشتنی» نوشته محمدکاظم کاظمی، «نسل «زد» و نظریه پردازان دورهمی«» نوشته اسماعیل امینی، «مشکل مکان» نوشته مهدی شریفی، «پیاله درکش و بگذر که عالم را باقی نیست» از سیدعبدالجواد موسوی و «اردک ها لی لی می کنند، کرگدن ها ماغ می کشند و من لاف در غربت می زنم» نوشته ابراهیم افشار.
در قسمت «نیمخط» هم نفیسه رحمانی مطالبی با عنوان های «نسل انگشت به دهان ها و انگشت به دهان آفرین» و «نسل زد هم نسل زدهای قدیم» نوشته است. در قسمت میز بیضی هم حرف های دورهمی اندیشی زدی ها در رابطه با نسل زد آمده است.
«اولین[و دومین] زندان من» نوشته عبدالله شهبازی، «دولت جوی خوابالو و کابینه جوان آمریکایی» نوشته رضا دباغی و «سیگار، چرا، چقدر و چطور» نوشته سیداکبر میرجعفری مطالب بخش «خط ویژه» و «این سه نقطه پاره کننده و هل دهنده» نوشته فاطمه خسروانی و «قایق رانی در کویر لوت و آن دو نفر» مطالب بخش «دو نقطه» مجله «سه نقطه» هستند.
شماره جدید این نشریه در ۱۹۰ صفحه و با قیمت ۷۵ هزار تومان انتشار یافته است.
منبع:

1401/11/04
15:05:58
5.0 / 5
105
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور