امشب آخرین فرصت توزیع کارت کنکور 1402

امشب آخرین فرصت توزیع کارت کنکور 1402 به گزارش کنکوری، مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نوبت اول کنکور ۱۴۰۲، ساعت ۲۴ امشب تمام می شود.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، فرآیند توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری دانشگاه ها از روز شنبه ۲۴ دیماه شروع شد و تا پایان وقت امروز چهارشنبه ۲۸ دیماه ادامه دارد.
داوطلبان با رفتن به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور می توانند با وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری ثبت نام و شماره شناسنامه یا شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت نام، نام خانوادگی، شماره سریال شناسنامه یا کد ملی کارت ورود به جلسه خویش را دریافت نمایند. داوطلبانی که متقاضی شرکت در ۲ یا ۳ گروه آزمایشی هستند باید علاوه بر پرینت کارت آزمون اصلی، کارت گروههای آزمایشی دیگر را دریافت نمایند.
اگر داوطلبان به علت در اختیار نداشتن اطلاعات در ارتباط با شماره پرونده یا کد رهگیری ثبت نام نتوانستند پرینت کارت ورود به جلسه خویش را تهیه کنند باید به سامانه پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور رجوع کنند.
داوطلبان جهت شرکت در آزمون می بایست کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملی یا شناسنامه عکس دار خویش را به همراه داشته باشند. اگر در کارت شرکت در آزمون داوطلبان گرفتار مشکل است برای رفع نقص کارت خود باید بر اساس شهرستان انتخابی که در بند ۵۰ تقاضانامه ثبت نام مشخص کرده اند به باجه های رفع نقص کارت رجوع کنند.
با توجه به دریافت اطلاعات شناسنامه ای داوطلبان از سازمان ثبت احوال کشور، امکان تغییر اطلاعات شناسنامه ای وجود ندارد. ازاین رو چانچه مغایرتی در اطلاعت مندرج در بندهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۱۲ و ۱۳ تقاضانامه ثبت نام وجود دارد، ضروریست داوطلبان موارد مغایرت را از اداره ثبت احوال محل اقامت خود پیگیری کنند.
داوطلبان نظام سالی واحدی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم (فارغ التحصیلان سال ۸۴ به بعد) یا پیش دانشگاهی (فارغ التحصیلان سال ۹۱ به بعد) هستند و فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید (۶، ۳، ۳) نسبت به مندرجات کارت شرکت در آزمون در بندهای ۶، ۱۵، ۱۶، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ تقاضانامه شامل سال دریافت و نوع دیپلم، کد دانش آموزی و منطقه دریافت دیپلم، مدرک پیش دانشگاهی و منطقه یا ناحیه محل دریافت مدرک پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی مغایرتی وجود داشته باشد، می بایست تا ۳۰ دیماه به منطقه آموزش و پرورش محل دریافت مدرک تحصیلی خود رجوع کنند.
دانش آموزان سال آخر که مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند برای اطلاع از زمان مشاهده سوابق تحصیلی لازم است به اطلاعیه ای که ۳ تیر ماه سال آتی منتشر می شود، رجوع کنند.
داوطلبانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند، درصورتیکه اطلاعات مندرج در بندهای ۶، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱، ۲۲، ۲۴، ۲۳ و ۲۵ تقاضانامه ثبت نام شامل سال دریافت و نوع دیپلم، کد دانش آموزی و منطقه دریافت دیپلم، مدرک پیش دانشگاهی و منطقه یا ناحیه محل دریافت مدرک پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی مغایرتی، وضعیت تحصیلی و اشتغال مغایرتی وجود داشته باشد، باید تا ۳۰ دیماه درگاه اینترنتی سازمان سنجش رجوع و نسبت به اصلاح اطلاعات اقدام نمایند.
چنانچه داوطلبان نسبت اطلاعات مندرج در بندهای "الف" (جنسیت و معلولیت)، "ب" (حروف ناخوانا در کارت چه عدد چه حروف)، "ج "و "د" اعتراض دارند جهت بررسی مبحث با عنایت به گروه آزمایشی خود می توانند به باجه رفع نقص رجوع کنند.
منظور از بند "ج" این است، اگر کارت شرکت در آزمون فاقد عکس بود یا عکس انتشار یافته دارای مشکل باشد، داوطلبان باید با همراه داشتن ۳ قطعه عکس ۳*۴ به باجه های رفع نقص کارت رجوع کنند.
منظور از بند "د"، اینست که درصورتیکه داوطلبان یکی از بندهای ۲۴ (بند معلولیت) را علامتگذاری کرده اند و بعد از استعلام از سازمان بهزیستی معلولیت آنها مورد تایید قرار گرفته است، شدت معلولیت آنها در کارت آزمون درج شده است. درصورتیکه معلولیت آنها در کارت آزمون درج نشده باشد، لازم است با عنایت به زمان اعلام شده و همراه داشتن گواهی معلولیت که از سازمان بهزیستی محل سکونت خود دریافت کرده اند به باجه رفع نقص رجوع و مراتب را به نماینده سازمان سنجش در باجه رفع نقص اطلاع دهند.
در این راستا، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی و زبان انگلیس امروز چهارشنبه ۲۸ دی ماه، دو گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و علوم انسانی در ایام چهارشنبه و پنج شنبه ۲۸ و ۲۹ دیماه و گروه آزمایشی هنر در ایام چهارشنبه و پنج شنبه ۲۸ و ۲۹ دی و بامداد جمعه ۳۰ دی به باجه رفع نقص رجوع کنند.
داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگران، رزمندگان ستاد کل نیروهای مسلح، جهاد کشاورزی، رزمنده بسیجی، همسران و فرزندان آنها جهت اعلام مغایرت و تکمیل اطلاعات در ارتباط با سهمیه می توانند حداکثر تا تاریخ ۳۰ دیماه نسبت به تکمیل یا اصلاح اطلاعات خود اقدام نمایند. بعد از تایید اطلاعات توسط ارگان مربوطه، سهمیه برای داوطلبان لحاظ می شود.
داوطلبانی که از سال ۱۴۰۱ و ماقبل از آن با استفاده از سهمیه ایثارگران در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شده اند، سهمیه آنان بعد از انجام بررسی لازم و داشتن شرایط لازم مندرج در دفترچه ثبت نام، لحاظ می شود.
آن دسته از داوطلبانی که در زمان ثبت نام موفق به اعمال بند موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور نشده اند، می تواند در زمان اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته نسبت به انتخاب این موسسات اقدام نمایند.
نحوه اعلام علاقه مندی داوطلبان به رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی و پردیس دانشگاه فرهنگیان در مرحله اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته (مرداد ۱۴۰۲) اعلام می شود.
داوطلبان متقاضی رشته های دانشگاه آزاد که به صورت با آزمون پذیرش صورت می گیرد، باید ضمن شرکت در آزمون برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته به اطلاعیه اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری در مرداد ماه ۱۴۰۲مراجعه کنند.
منبع:

1401/10/28
15:18:38
5.0 / 5
161
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور