معاون وزیر ارشاد پیشنهاد كرد:

کتابخانه مختص امیرکبیر در هزاوه ایجاد شود

کتابخانه مختص امیرکبیر در هزاوه ایجاد شود به گزارش کنکوری، مرکزی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: کتابخانه ای مختص امیرکبیر در هزاوه ایجاد شود.


یاسر احمدوند ۲۷ آذرماه ۱۴۰۱ در حاشیه بازدید از روستای هزاوه در محل آستان مقدس امامزاده سلطان سید احمد و شاهزاده اسماعیل(ع) روستا در جمع دهیار و اعضای شورا بیان کرد: ظرفیت خوبی را در روستای هزاوه شاهد می باشیم و مسلما دهیار و اعضای شورا نسبت به نیازها و امکانات روستا آگاهی کاملی دارند.
وی با اشاره به پیشنهاد اعضای شورا و دهیار روستا در خصوص راه اندازی کتابخانه و مجتمع فرهنگی در هزاوه بیان کرد: هم اکنون کتابخانه سیار در روستا فعال است که خوشبختانه استقبال خوبی از آن انجام شده و می توان با مشارکت روستا ساختمانی برای کتابخانه ثابت در نظر گرفت که این امر اساسا نیازمند بررسی شرایط است.
احمدوند با اعلان اینکه اساسا روستا نیازمند کتابخانه وسیعی نیست بلکه یک کتابخانه عمومی با محوریت کودکان می تواند نیاز روستا را تامین کند، اضافه کرد: می توان یک کتابخانه اختصاصی ویژه "امیرکبیر" ایجاد کرد که ضمن معرفی بیشتر این شخصیت، جذابیت های گردشگری را رقم می زند و سپس توسعه کتابخانه را رقم زد.
وی افزود: در صورت مکاتبه اداره کل استان با وزارتخانه می توانیم اختصاصا برای این روستا و کتابخانه امیرکبیر، کتاب هایی را تامین نماییم.
احمدوند درباب ایجاد مجتمع فرهنگی اظهار داشت: امور عمرانی در کشور به سختی پیش می رود و هم اکنون اولویت دولت تکمیل پروژه های نیمه تمام است، اگر یک پروژه جدید شروع نماییم ممکنست که به یک زخم نیمه تمام تبدیل گردد و امید ندارم که بودجه ای برای ایجاد یک مجتمع فرهنگی تامین گردد.
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: شاید بتوان یک کتابخانه ای را ایجاد کرد و در کنار آن کاربری فرهنگی هم تعریف کرد، اما این که فقط دولت مبلغی را در نظر بگیرد و کاری را شروع کند اساسا کار دشواری خواهد بود.
احمدوند اظهار داشت: اگر کتابخانه امیرکبیر غنی سازی شود و کتابخانه مدرسه نیز تجهیز شود اساسا نیاز روستا تامین می شود.1401/09/28
21:05:44
5.0 / 5
343
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور