گزارش عملکرد ۱۰ ساله دانشگاه شهید بهشتی

گزارش عملکرد ۱۰ ساله دانشگاه شهید بهشتی کنکوری: گزارش عملکرد 10 ساله دانشگاه شهید بهشتی با شعار دانشگاهی برای ملت به مناسبت روز دانشجو و هفته بسیج منتشر گردید.به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، امیرمحمد حاجی یوسفی، رییس روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه شهید بهشتی گفت: گزارش عملکرد ده ساله دانشگاه شهید بهشتی از سال ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۰ به همت روابط عمومی دانشگاه و با مشارکت واحدهای مختلف تهیه، تدوین و منتشر شد. دانشگاه شهید بهشتی به عنوان یک دانشگاه جامع با بهره گیری از توان علمی اعضای هیئت علمی و ارتقای سطح تخصصی سرمایه انسانی و ایجاد زیرساخت های فناورانه طی ۱۰ سال گذشته، به عنوان دانشگاهی با یک منظومه فکری متعالی و اخلاق مدار، در حوزه های پژوهشی و علمی، مسیر رو به رشدی را داشته است که در این گزارش قسمتی از آن به اختصار آورده شده است.

وی افزود: بهبود مداوم فعالیت و فرآیندها هدف و اولویت مهم هر سازمان است و ارائه گزارش عملکرد از نحوه فعالیت به عنوان یک ابزار اثرگذار در سیستم های مدیریتی نوین شناخته می شود. سازمان های پیشرو و موفق برای پیشبرد اهداف و ارتقای سطح کمی و کیفی فعالیت ها از این ابزار بصورت مستمر بهره می گیرند تا با جمع آوری و تحلیل اطلاعات پراکنده، از یک سو مخاطبان سازمان را با وضعیت موجود آشنا و از دیگر سو مدیران سازمان را برای اتخاذ تصمیم های صحیح و درست برای نیل به نتیجه مطلوب در راستای اهداف و چشم اندازهای کلان یاری کنند و همین طور کارآمدی و اثر بخشی برنامه ها را در یک دوره زمانی مشخص کنند.

حاجی یوسفی اشاره کرد: برای نخستین بار است که گزارش عملکرد در بازه زمانی ۱۰ ساله در دانشگاه تهیه و تدوین می شود، برپایه تصمیم هیات رئیسه دانشگاه این ماموریت به روابط عمومی محول شد، برای اجرای این ماموریت و پس از مطالعات مقدماتی، کمیته ای با عضویت معاونت ها و مدیریت های دانشگاه برای تسهیل امر گردآوری داده ها تشکیل شد و طی جلسات مختلف و بصورت مستمر از نظرات نمایندگان حاضر در کمیته مذکور بهره گرفته شد. تحلیل محتوای گزارش با همکاری بهرامی سامانی، عضو هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی و اشکان عیوق، عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و حسابداری و تیم همراه آنها انجام شده است.

رئیس اداره روابط عمومی دانشگاه شهیدبهشتی عنوان کرد: گزارش عملکرد ۱۰ ساله با شعار «دانشگاهی برای ملت» در چهار فصل شامل منظومه فکری دانشگاه؛ موتور پیشران در عرصه علم و فناوری؛ سرمایه انسانی و زیرساخت های تحول گرایانه تدوین شده است و کارهای دانشگاه در دوره زمانی ده ساله در زمینه های پژوهش و فناوری؛ آموزشی؛ دانشجویی؛ فرهنگی و اجتماعی در اختیار مخاطب قرار می دهد.

حاجی یوسفی گفت: در فصل اول و منظومه فکری دانشگاه، «لوح امید، حرکت و معنویت» و «دانشگاه تحول گرا» به عنوان محورهای اصلی فعالیت دانشگاه معرفی شده اند. در فصل دوم که با عنوان «موتور پیشران در عرصه علم و فناوری» نامگذاری شده است به پژوهش های پیشگامانه و جریان ساز؛ راندمان پروسه تولید علم و دانش؛ نشر آثار علمی دانشگاه؛ همکاریهای پژوهشی و ارتباط با جامعه و صنعت؛ پارک علم و فناوری و همین طور همکاریهای علمی بین المللی اختصاص دارد.

وی افزود: در فصل سوم وضعیت «سرمایه انسانی» در قسمت های اعضای هیات علمی؛ دانشجویان؛ دانش آموختگان؛ کارمندان و همین طور نام آوران دانشگاه شهید بهشتی بررسی شده است. در فصل چهارم «زیرساخت های تحول گرایانه» در قالب موضوع هایی همچون ساختار دانشگاه؛ زیرساخت های عمرانی؛ بودجه دانشگاه؛ آزمایشگاه ها؛ توسعه و ایجاد زیرساخت های فناوری اطلاعات؛ زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی؛ زیرساخت های دانشجویی؛ دانشگاه شهید بهشتی و کرونا؛ زیرساخت های همکاریهای بین المللی ارائه شده است.

رییس روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه شهید بهشتی با قدردانی از تشریک مساعی همکاران در تهیه گزارش عملکرد دانشگاه، اشاره کرد: امید است جریان فکری ایجاد شده برای تهیه و تدوین گزارش های عملکرد دوره ای در بازه های زمانی مشخص با هدف بهبود و ارتقای جایگاه دانشگاه بزرگ و باسابقه شهید بهشتی ادامه یابد. روابط عمومی دانشگاه آماده دریافت آرا و اندیشه های صاحب نظران درمورد این گزارش است.

برای دریافت فایل این گزارش، روی این لینک کلیک کنید.

 


منبع:

1401/09/17
23:37:19
5.0 / 5
322
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تولید , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور