سفارش های منادی برای شروع سال تحصیلی جدید

سفارش های منادی برای شروع سال تحصیلی جدید به گزارش کنکوری، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها باید تمهیدات لازم همچون ضدعفونی مرتب و یادآوری نکات بهداشتی صورت گیرد.


علیرضا منادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها اظهار داشت: باتوجه به اینکه چیزی تا شروع سال تحصیلی جدید نمانده است ما در کمیسیون آموزش از وزرای علوم و آموزش وپرورش دعوت کردیم تا درباره ی برنامه هایشان برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها گزارشی عرضه نماید.
وی افزود: به هر حال دو سال قبل به سبب شیوع ویروس کرونا آموزش در وضعیت خاص و عمدتاً در بستر فضای مجازی انجام می شد حالا مقرر است با شروع سال تحصیلی تدریس بصورت حضوری در دانشگاه ها و مدارس دنبال شود که لازم است مربیان بهداشتی در آموزش وپرورش تقویت شده و مرتب موارد بهداشتی به خانواده ها آموزش داده شود همچون اینکه اگر فرزندانشان سرماخوردگی داشت آنها را به مدرسه نفرستند و یا در صورت فرستادن به مدرسه اولیا مدرسه آنها را به خانواده برگرداند.
منادی اضافه کرد: باید خدمات بهداشتی و آبخوری مدارس هم مرتب ضدعفونی شود همین طور واکسیناسیون جدی گرفته شود و بطور کلی رعایت موارد بهداشتی یادآوری شده و حتی در محلهای مختلف مدارس بر روی دیوارها این نکات بهداشتی گوشزد شود.
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همین طور اظهار داشت: باید در دانشگاه ها نیز وضعیت خوابگاه ها و غذای دانشجویی پیگیری شود و کمبودها رفع گردد.
او در آخر اظهار داشت که می توان در دانشگاه ها از ظرفیت آموزش مجازی در بعضی از دروس همچون دروس عمومی بهره برد چون آموزش مجازی فرصتی بود که نباید آنرا تعطیل کرد و باید در مقاطعی استفاده گردد.

منبع:

1401/06/19
15:26:51
5.0 / 5
193
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , تحقیقات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور