رئیس مركز حراست وزارت علوم:

وزارت علوم و دانشگاه ها اتاق فکر توسعه و محور تحولات کلان جامعه هستند

وزارت علوم و دانشگاه ها اتاق فکر توسعه و محور تحولات کلان جامعه هستند به گزارش کنکوری رییس مرکز حراست وزارت علوم اظهار داشت: عملکرد معاونان اداری مالی در بازگشایی دانشگاه ها که دو سال بعد از کرونا و با کمترین اعتبارات مالی صورت گرفت، عالی و تحسین برانگیز بود.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا؛ علی اکبر فامیل کریمی در اجلاس معاونان اداری، مالی دانشگاه ها که در دانشگاه تهران انجام شد گفت: دستور و تاکید بموقع رئیس جمهور درباب حضوری شدن آموزش دانشگاه در اواخر سال ۱۴۰۰ از تصمیمات مهم و استراتژی بود که با گذشت چند ماه از این اقدام، در رصد روند کلی آموزش و حضور پیدا کردن دانشجویان در دانشگاه اهمیت این مهم روز بروز نمایان تر شده است.
وی ادامه داد: بازگشایی دانشگاه ها که دو سال بعد از کرونا که در روزهای ماه مبارک رمضان صورت گرفت، اقدام بزرگی بود که همه به سختی آن آگاه و نگران مشکلات احتمالی در بخش خدمات رفاهی، تغذیه و خوابگاه بودند اما به رغم انتظار بدخواهان این مرحله با مدیریت عالی روسای دانشگاه ها و معاونان اداری و مالی به خوبی پشت سرگذاشته شد.
وی با اشاره به افزایش هزینه های دانشگاه ها و عدم افزایش اعتبارات سرانه در حد نیاز واقعی اظهار داشت: حضوری شدن دانشگاه ها ممکنست با مشکلاتی روبرو شود که ما پیش بینی های لازم را کرده ایم و ان شاء الله این مرحله را هم پشت سر خواهیم گذاشت.
فامیل کریمی اجرای قانون همسان سازی حقوق اعضای هیئت علمی را به سبب عدم پیش بینی درست موانع مشکل دیگری در سال قبل دانست که با مدیریت خوب روسا و معاونان اداری و مالی دانشگاه ها پشت سرگذاشته شد و دانشگاه ها از یک مرحله سخت عبور کردند.
رییس مرکز حراست وزارت علوم در ارتباط با اقدامات کنترلی بر روی معاونت های اداری مالی اظهار داشت: اساس کار حراست ها در این خصوص تمرکز بر مناقصات، مزایدات، خریدها و پرداخت هاست که برابر سامانه الکترونیک دولت در دست کنترل است.
وی همین طور اضافه کرد: معاونان اداری، مالی دانشگاه ها از پاکدست ترین انسان ها هستند و از میان دقیق ترین و متخصص ترین افراد انتخاب می شوند و بنا بر این مشکلات تخلفات در دانشگاه ها بسیار نادر است.
وظیفه حراست در دانشگاه ها
رییس مرکز حراست وزارت علوم وظیفه مراکز حراست در دانشگاه ها را ایجاد محیطی امن و با آرامش برای کارهای علمی و پژوهشی ذکر کرد و اظهار داشت: برای فراهم کردن این محیط امن برای دوستان، عملکرد دشمنان و گروههای فتنه گر داخلی را با دقت رصد و برای مقابله با آن برنامه ریزی می نماییم.
این مقام مسئول با اشاره به این که وزارت علوم در دوره های گذشته به صورتی حیاط خلوت جریانات سیاسی واقع می شد، اشاره کرد: با اقدامات راهبردی و تغییر ساختار در آموزش عالی در وزارت علوم که منطبق بر جهت گیری های دولت سیزدهم است؛ امروز این وزارت تبدیل به اتاق فکر و دایره توسعه و محور تحولات کلان قرار گرفته است.
فامیل کریمی اشاره کرد: رویکرد مرکز حراست در دوره ی جدید پیش بینی و برنامه ریزی بجای برخورد و انفعال بعد از حادثه است و پژوهش مبتنی بر داده های درست، پایه و اساس این پیش بینی هاست.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی همین طور گفت: حراست به دقت در محیط ستادی وزارت و دانشگاه ها به نارضایتی های ناشی از تبعیض ها، جایگزینی روابط بجای ضوابط توجه دارد.
رییس مرکز حراست وزارت علوم با اعلان اینکه جریان نفوذ به دنبال مهار و زمین گیر نمودن علم، پژوهش و فناوری در کشور است، اشاره کرد: این مسائل را بطور دقیق رصد کرده و اقدامات پیش گیرانه خودرا به کار خواهیم گرفت.1401/05/14
13:42:50
5.0 / 5
13
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور