وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

توسعه حکمرانی علمی مأموریت اصلی وزارت علوم است

توسعه حکمرانی علمی مأموریت اصلی وزارت علوم است وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: یکی از وظایف و مأموریت های اصلی وزارت علوم توسعه حکمرانی علمی است.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، محمدعلی زلفی گل ظهر امروز که بعنوان نماینده هیئت دولت در شهرستان بناب حضور یافته بود، در جمع مسئولین و نخبگان این شهرستان هدف اصلی وزارت علوم را توسعه حکمرانی علمی دانست و اضافه کرد: هنوز به این باور نرسیده ایم که بهترین مسیر پیشرفت کشور سرمایه گذاری در بخش علم و فناوری است.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: امروز باید برای دانشجویان و نخبگان ارزش و منزلت قائل شویم و معتقدیم اگر بر روی علم سرمایه گذاری نماییم، مساله تولید، اشتغال، فناوری و حتی پیشرفت کشور سرعت می گیرد.
زلفی گل دلی اصلی برخی کمبودها در کشور را عدم سرمایه گذاری بر روی علم دانست و اضافه کرد: اگر امروز خام فروشی داریم و اگر امروز مشکل خوابگاه و آزمایشگاه داریم، در سایه این است که بر روز علم سرمایه گذاری نشده است.
نماینده هیئت دولت در شهرستان بناب در ادامه ضمن اشاره به خواسته ها و مطالبات مسئولین و نخبگان شهرستان بناب تصریح کرد: تلاش می کنم امانتدار خوبی باشم و مطالبات مردم بناب و مسئولین شهرستان را به آیت الله رئیسی انتقال دهم.
زلفی گل تکمیل استادیوم ورزشی ۱۵ هزار نفری، کمربندی شرقی و تکمیل بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی را از مهم ترین اولویت های شهرستان بناب برشمرد و اذعان کرد: پیگیری می نماییم در جریان سفر دولت به استان آذربایجان شرقی موارد خواسته شده را مطرح و پیگیری نماییم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خاتمه قول مساعد داد تا نگاه ویژه ای به دانشگاه بناب و مطالبات اساتید و دانشجویان داشته باشد.
زلفی گل تاکید کرد: دولت و مجلس به صاحبان صنایع اجازه داده تا مالیات خویش را در علم و فناوری هزینه کنند و برای شهرستان بناب بهترین فرصت است که از این ظرفیت استفاده نماید.

1401/03/12
10:34:11
5.0 / 5
189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور