رئیس سازمان امور دانشجویان؛

دانشجویان کمی به مراکز مشاوره مراجعه می کنند

دانشجویان کمی به مراکز مشاوره مراجعه می کنند به گزارش کنکوری رییس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: درصد دانشجویانی که به مراکز مشاوره مراجعه می کنند، خیلی عدد قابل توجهی نیست چون نوع نگاه دانشجویان به این مراکز از ناحیه لطمه است.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، اولین جشنواره ملی سلامت دانشجویان امروز سه شنبه سوم خرداد ۱۴۰۱ در سازمان امور دانشجویان اجرا شد.
هاشم داداش پور با گرامیداشت سوم خرداد ماه سالروز آزادی خرمشهر با اشاره به کاهش جمعیت دانشجویی اضافه کرد: در مقطعی تعداد چهار میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو در کشور داشتیم اما الان این جمعیت به سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر کم شد. هم اکنون چهار درصد جمعیت کشور در دانشگاه های کشور تحصیل می کنند، بدین سبب اگر قشر دانشجو با اهداف حوزه مشاوره از نظر جسمی و روانی سالم و توانمند باشد، به طور قطع این دانشجویان به شکل یک شبکه، کل جمعیت کشور را تحت تأثیر قرار می دهند.
وی اظهار داشت: از زمانیکه فعالیت خودرا در سازمان امور دانشجویان شروع کردیم، در راه زیست سالم دانشجو حرکت کرده ایم که ذیل این شعار، سه هدف، تحول گرایی، مردم محوری و عدالت خواهی را تعریف کرده ایم. بدین سبب زمانی که صحبت از جشنواره ملی سلامت دانشجویان می شود یعنی زیست سالم دانشجویی را پیگیری کرده ایم و باید از درمانگری به سمت پیشگیری حرکت نماییم، پیش از این که دانشجو به ما مراجعه کند ما باید به دانشجو مراجعه نماییم.
رئیس سازمان امور دانشجویان با اعلان اینکه ۹۵ درصد دانشجویان از نظر جسمی سالم هستند، اضافه کرد: ولی درباره سلامت روان نمی توان اینگونه اظهار نظر کرد چون ابعاد مختلفی حوزه سلامت روان را تحت تأثیر قرار می دهد.
معاون وزیر علوم اضافه کرد: درصد دانشجویانی که به مراکز مشاوره مراجعه می کنند، خیلی عدد قابل توجه ای نیست چون نوع نگاه دانشجویان به این مراکز از ناحیه لطمه است و دانشجو فکر می کند حتما باید مسئله یا بیماری داشته باشد که به این مراکز مراجعه کند.
داداش پور اشاره کرد: در امتداد شعار عدالتخواهی باید همه دانشجویان تحت پوشش مراکز مشاوره و سلامت قرار گیرند و باید سلامت را به سمت مردمی شدن حرکت دهیم.

1401/03/03
15:10:41
5.0 / 5
173
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور