در نشست تخصصی دیپلماسی علمی و فناوری مطرح شد

تغییر دائمی قوانین علت خروج ۴۰۰۰ پزشک و محقق از کشور

تغییر دائمی قوانین علت خروج ۴۰۰۰ پزشک و محقق از کشور رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه چهار هزار پزشک و محقق از کشور خارج شده اند، اظهار داشت: علت خروج این متخصصان از کشور تغییر دائمی قوانین و مقررات است.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، حسین قناعتی در نشست تخصصی دیپلماسی علمی و فناوری؛ فرصت ها، چالش ها و راه حل ها که امروز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با اعلان اینکه دانش آموختگان دانشگاه های علوم پزشکی بیشتر از دانش آموختگان سایر رشته های غیرپزشکی به هدف خود رسیده اند، اضافه کرد: در رشته های فنی و دیگر رشته ها تحقق این هدف کمتر دیده می شود.
وی افزود: علاوه بر آن دانشگاه علوم پزشکی تهران در مقایسه با سایر مجموعه های دانشگاهی، بیشترین محصولات فناورانه پزشکی را تولید کرد.

قناعتی دلیل این توفیق را ترکیبی از رشته های فنی و پزشکی در این دانشگاه عنوان نمود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلان اینکه بین هفت تا هشت کشور منطقه تقاضای همکاری علمی و پزشکی با ایران را دارند، اشاره کرد: حدود ۱۰۰ هزار صندلی دانشگاهی برای جبهه مقاومت ظرفیت داریم. دراین زمینه آیت الله سیستانی، مرجع تقلید شیعیان عراق تاکید دارند که جوانان عراقی در کشورهای شیعه خارج تربیت شوند.
وی همین طور درباره دانشجویان بین المللی که امکان ورود به کشور ندارند، اشاره کرد: دانشگاه های علوم پزشکی هم اکنون با مشکل ورود هزار و ۱۰۰ دانشجوی خارجی مواجهند و از وزارت امور خارجه تقاضا داریم مشکلات این دانشجویان را برطرف و موانع پیش روی آنها را بازنگری کنند.
وی درباره خروج پژوهشگران و پزشکان از کشور، اشاره کرد: چهار هزار پزشک و محقق از کشور خارج شده اند و برمبنای مقالاتی که مطالعه کرده ام، قیمت یک پزشک بین یک تا پنج میلیون دلار است. با این حساب، ۲۰ میلیارد دلار متخصص از دست داده ایم، در حالی که با هزینه کمتری می توانستیم آنها را در کشور نگه داریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران علت خروج این متخصصان از کشور را، تغییر دائمی قوانین و مقررات دانست و اشاره کرد: این قوانین و مقررات که بیشتر به مجلس بر می گردد، ما را اذیت می کند.1401/02/20
12:31:35
5.0 / 5
77
تگهای خبر: پزشكی , پژوهش , تولید , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور