شرایط شرکت در آزمون دکتری

شرایط شرکت در آزمون دکتری متقاضیان آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱ برای ثبت نام در این آزمون باید دو میلیون و هشتاد و پنج هزار ریال بابت ثبت نام و ۱۲۰۰۰ هزار ریال هم بعنوان هزینه پیامک پرداخت کنند.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، متقاضیان ثبت نام در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱ برای پذیرش در دوره های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی می توانند با در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون، می توانند در آزمون مذکور ثبت نام و شرکت نمایند.
ثبت نام برای آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱ از فردا دوشنبه مورخ اول آذر ماه شروع می شود و در روز دوشنبه مورخ هشتم این ماه ادامه دارد.
لازم به تاکید است که ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی و از راه درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.
هر متقاضی برپایه ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون می تواند در یک کدرشته امتحانی ثبت نام و در آزمون مربوط شرکت نماید.
متقاضیان لازم است که ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را مطالعه نموده و در صورت حائز شرایط بودن، نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام در آزمون به شرح ذیل، اقدام نمایند و سپس مراحل بعدی را به انجام برسانند.

مراحلی که متقاضی باید برای ثبت نام اقدام کند
۱-مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی فوق برای تهیه کارت اعتباری ثبت نام (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام (دفترچه شماره ۱).
۲- تهیه فایل عکس اسکن شده متقاضی بر مبنای توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام.
۳-آماده نمودن اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام.
۴- خرید کارت اعتباری ثبت نام به مبلغ دو میلیون هشتاد و پنج هزار ریال از سامانه خرید کارت اعتباری در درگاه اطلاع رسانی این سازمان.
۵- پرداخت هزینه خدمات ارسال پیام کوتاه به متقاضیان به مبلغ ۱۲ هزار ریال.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی
به متقاضیان سفارش می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس برپایه فرم پیش نویس با رفتن به درگاه اطلاع رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را برپایه بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. همینطور لازم است در درج اطلاعات ثبت نام دقت کنند.
بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، مطابق ضوابط با وی رفتار خواهد شد.

زمان توزیع کارت اینترنتی
براساس برنامه زمانی پیشبینی شده آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱ در روز جمعه مورخ ۶ اسفند برگزار می شود. متقاضیان لازم است از روز سوم تا روز پنجم اسفند ماه با رفتن به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.
محل آزمون متقاضیان بر مبنای استان و شهرستان انتخابی مندرج در بند ۴۰ تقاضانامه تعیین می شود. بنابراین مقتضی است متقاضیان با رفتن به جدول شماره ۲ دفترچه راهنمای ثبت نام و درج کد در ارتباط با استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.
سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد؛ متقاضیان بعد از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کدپیگیری ۱۶ رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند. در انتخاب کدرشته امتحانی و همینطور شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت کنند؛ بعد از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی در این خصوص، به درخواست های متقاضیان در خصوص اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.
با عنایت به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلی، در مورد اشتباه در ارسال عکس متقاضیان، که این مورد اکثراً برای متقاضیانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می شود رخ داده است، تاکید می شود که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس متقاضی دیگری به جای عکس شما ارسال نشود. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از سوی متقاضی، فرد بعنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
هرگونه تغییری از راه نشریه پیک سنجش (هفته نامه خبری و اطلاع رسانی سازمان سنجش )، درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت ضرورت از راه رسانه های گروهی اعلام خواهد شد.

نحوه ارسال درخواست با سازمان سنجش آموزش کشور
بر اساس تاکید ای سازمان باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور پیشگیری از شیوع کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می توانند به سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس https: //request.sanjesh.org رجوع و درخواست خویش را ثبت نمایند. به مواردی که از راه دیگری واصل شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.
ضمنا متقاضیان درصورت ضرورت می توانند سوال یا سئوالات خویش را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ هم در بین بگذارند.

منبع:

1400/09/02
20:40:22
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور