یك مسئول خبر داد:

کسب رتبه دوم آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان در میان دانشگاه های کشور

کسب رتبه دوم آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان در میان دانشگاه های کشور لرستان معاون پژوهشی دانشگاه لرستان از کسب رتبه دوم آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه در میان دانشگاه های کشور آگاهی داد.


دکتر محمد فیضیان در گفت و گو با ایسنا درباب آخرین وضعیت آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان، اظهار نمود: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه در میان دانشگاه های کشور قبلا رتبه سوم را داشت و خوشبختانه در حال حاضر بعد از دانشگاه شریف، بعنوان دوم دست یافته است.
وی افزود: دانشگاه مشهد قبلا حائز رتبه دوم در شبکه راهبردی بود و الان دانشگاه لرستان یک پله ارتقا یافته و دوم شده است.
معاون پژوهشی دانشگاه لرستان اظهار داشت: همین طور آزمایشگاه دانشگاه لرستان در میان انجمن آزمایشگاهی کشور حائز رتبه یک است.
فیضیان درباب تجهیزات آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان بیان کرد: مرتب جلساتی با استانداری داشتیم و آنها اعلام نمودند که نیازهای دانشگاه را بیان کنید تا بر طبق نیازهای استان تجهیزات آزمایشگاهی خریداری شود و خوشبختانه تا حالا توانستیم دستگاه جذب اتمی که درباب اندازه گیری میزان آلودگی، تغذیه گیاه و سلامت غذا نقش دارد خریداری نماییم.
وی عنوان کرد: دستگاه AFM که در پزشکی نیز کاربرد دارد به مجموع تجهیزات آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اضافه شده و براین اساس با دانشگاه علوم پزشکی لرستان قرارداد بسته شده تا با تخفیفاتی آزمایش های خودرا در این آزمایشگاه انجام دهند؛ همین طور تبادل کارشناس از دیگر مفاد این قرارداد خواهد بود.
معاون پژوهشی دانشگاه لرستان اظهار نمود: همین طور دستگاه SEM میکروسکوب الکترونیکی روبشی (Scanning Electron Microscope ) برای آزمایشگاه مرکزی خریداری شده که حتی در آزمایشات پزشکی (بافت شناسی) کاربرد دارد که قیمت این دستگاه هم اکنون بین ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان است.
فیضیان اضافه کرد: آزمایشگاه مرکزی قبلا یک دستگاه و کارشناس داشت و هم اکنون ۱۰ کارشناس در این آزمایشگاه فعالیت دارند.
وی تصریح کرد: در سال ۹۸، هفت میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی هزینه شده است.
معاون پژوهشی دانشگاه لرستان تصریح کرد: برای تجهیزات آزمایشگاه مرکزی و پشتیبانی از دانشجویانی که کارهای تحقیقاتی و آزمایشگاهی انجام می دهند معاونت علمی ریاست جمهوری و معاونت پژوهشی وزارت علوم حمایت های مالی خوبی داشتند.1400/08/11
09:48:32
5.0 / 5
207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور