وزیر بهداشت:

دانشگاه های علوم پزشکی کشور از 15 مهر بطور کامل بازگشایی می شوند

دانشگاه های علوم پزشکی کشور از 15 مهر بطور کامل بازگشایی می شوند به گزارش کنکوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار نمود: با اجرای کامل واکسیناسیون دانشجویان و اساتید، تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از 15 مهر ماه به صورت کامل بازگشایی خواهند شد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، به نقل از وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلان اینکه تمامی خانواده های دانشجویان و اساتید دانشگاه ها نیز زیر پوشش واکسیناسیون قرار گرفته اند اظهار نمود: با هماهنگی که با وزارت علوم صورت گرفته است، آبان ماه امسال نیز سایر دانشگاه های کشور بازگشایی خواهند شد.
وی با اعلان اینکه هم اکنون بیش از ۵۰ میلیون نفر تحت پوشش برنامه واکسیناسیون قرار گرفته اند، اشاره کرد: در هفته گذشته هشت میلیون و ۲۰۰ هزار نفر زیر پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند که این میزان در دنیا بی سابقه است و بزودی جمعیت زیر پوشش در کشور به ۷۰ درصد خواهد رسید.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباب برنامه ریزی برای مقابله با پیک ششم بیماری کرونا اظهار نمود: بهترین راه حل اجرای برنامه واکسیناسیون است که هم اکنون به شکل گسترده درحال انجام بوده و برمبنای بررسی های انجام شده واکسن های موجود در کشور می تواند از ایجاد پیک های بعدی جلوگیری نماید.
وی اشاره کرد: در کنار برنامه واکسیناسیون باید به موضوع رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی نیز توجه گردد تا بتوان چرخه ویروس کرونا را کاهش و قطع کرد.
دکتر عین اللهی با اعلان اینکه متاسفانه به سبب همه گیری ویروس کرونا، محدودیت های مختلفی در سطح کشور به اجرا در آمد اظهار نمود: برمبنای برنامه ریزی به دنبال شرایطی هستیم تا افرادی که تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفته اند بتوانند در کارهای اجتماعی، اقتصادی و یا برنامه های سفر به آسانی شرکت نمایند.
منبع:

1400/07/07
23:02:19
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور