آغاز انتخاب رشته پذیرفته شدگان ارشد علوم پزشکی از شنبه

آغاز انتخاب رشته پذیرفته شدگان ارشد علوم پزشکی از شنبه به گزارش کنکوری انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ از شنبه ۱۰ مهر شروع می شود.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ از راه سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر گردید. بر این اساس ثبت نام هر دانشگاه طی یکی از روزهای مشخص شده در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۷ مهرماه بنا بر اعلام هر یک از دانشگاه های پذیرنده در سامانه اینترنتی همان دانشگاه، صورت می گیرد.

ازاین رو کلیه پذیرفته شدگان فوق جهت اطلاع از زمـان، مکان، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام به سامانه دانشگاه پذیرفته شده رجوع کنند. بر مبنای آئـین نامـه آموزشـی دوره هـای کارشناسـی ارشـد ناپیوسـته مصـوب شـورای عالی برنامـه ریـزی علـوم پزشکی هر گونه انتقال، تغییر رشته و یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسـته ممنـوع است. ازاین رو با عنایت به این که محل پذیرش را خود فرد و با آگاهی کامل تعیین کرده، بنابراین هیچ گونه تغییـر در محـل پذیرش انجام نخواهد گرفت.

وزارت بهداشت تاکید کرد؛ مدارک ثبت نام مورد نیاز باید به دانشگاه محل پذیرش عرضه شود و این مدارک توسط دانشگاه، مورد بررسـی قرار خواهد گرفت. درصورت محرز شدن الف-عدم رعایت ضوابط و مقررات توسط داوطلب، همینطور حائز شرایط نبودن فـرد جهت شرکت و پذیرش در آزمون و رشته مربوطه، مغایرت و عدم صحت مدارک، مغایرت اطلاعات اعـلام شـده از ادامه تحصیل فرد ممانعت به عمل آمده و ضمن لغو قبولی فرد طبق مصوبات هیئت بدوی رسیدگی به تخلفـات در آزمون ها با داوطلب برخورد خواهد شد.

عدم رجوع و ثبت نام هر یک از پذیرفته شدگان طی تاریخ های مقرر در دانشگاه به منزله انصراف بوده و هیچ گونه اعتراضی در این مورد پذیرفته نخواهد شد.
پذیرفته شدگانی که بعد از ثبت نام در دانشگاه انصراف دهند یا جهت ثبت نام رجوع نکنند، حق شرکت در آزمون ورودی سال بعد وزارت بهداشت برای این مقطع را ندارند.

داوطلبانی که علاوه بر آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم یـا سـایر مراکـز نیـز پذیرفته شده اند، ملزم به ثبت نام در یکی از دو محل هستند و در صورت محرز شدن ثبت نام در هر دو محل، قبـولی آنها در رشته های در ارتباط با وزارت بهداشت در هر مرحله از تحصیل کان لم یکن تلقی می شود.

کلیه پذیرفته شدگان از راه وارد کردن کد رهگیری نتیجه را مشاهده خواهند کرد.

کلیه متقاضیان استعداد درخشان با آزمون که از راه دانشگاه برای استفاده از این تسـهیلات معرفـی شده و در آزمون شرکت کرده اند، دقت کنند از فرصت یک مرتبه خود بهره برده انـد و دیگـر مجـاز بـه اسـتفاده از ایـن سهمیه نیستند.

کلیه پذیرفته شدگان در نخستین اولویت انتخابی حائز شـرایط پـذیرش از نظـر علمـی، پذیرفتـه شـده انـد. بسـیاری از پذیرفته شدگان در اولویت های پس از محل پذیرش کنونی، حائز رتبه خوب هستند.

با عنایت به این که فرد با آگـاهی کامل انتخاب رشته محل کرده است، بنابراین جابجایی در اولویت های رشته محل بعدی، امکان پذیر نیست.

یکی از شرایط پذیرش در سهمیه های رزمندگان و ایثارگران و استعدادهای درخشان با آزمون کسب حدنصـاب لازم است، بنابراین داوطلبان این سهمیه ها که حد نصـاب لازم را کسـب نکـرده انـد، حـائز شـرایط پـذیرش در ایـن سـهمیه نشده اند. به عبارتی داوطلب در اولین مرحله در چند برابر ظرفیت پـذیرش دارای حـد نصـاب بـوده و مجـاز بـه انتخـاب رشته محل شده است، ولی در این مرحله (به انـدازه ظرفیـت پـذیرش) حـائز حدنصـاب لازم نشـده اسـت.

همچنـین امکان دارد برخی از متقاضیان این سهمیه ها علیرغم کسب حدنصاب جزء پذیرفته شدگان نباشند کـه بـه دلیـل تکمیل شدن ظرفیت پذیرش با نفرات حائز نمرات بالاتر این سهمیه است.

افرادی که مجاز به انتخاب محل شده و انتخاب محل خویش را انجام داده اند، مجـددا محل هایی که برگزیده اند دریافت می کنند که جایگاه داوطلب را در هر یک دانشگاه های انتخابیش در مقایسـه با سایر افرادی که این دانشگاه را برگزیده اند، نشان داده است.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت، هرگونه تکمیل ظرفیت بعد از اعلام نتایج نهایی، منوط به طی مراحل مربوطه و موافقت شورای سـنجش و پـذیرش است. ازاین رو نیمه دوم آبان ماه در ارتباط با اجرا یا عدم اجرای تکمیل ظرفیت از سامانه اینترنتی مرکز سـنجش، اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.
1400/07/06
11:04:39
5.0 / 5
183
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , پزشكی , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور