مدیر دانشجویی دانشگاه خبرداد:

ارتقا رتبه خوابگاه های دانشگاه صنعتی امیركبیر

ارتقا رتبه خوابگاه های دانشگاه صنعتی امیركبیر كنكوری: مدیر دانشجویی دانشگاه امیركبیر با اشاره به آماده سازی خوابگاه های این دانشگاه اظهار داشت برنامه داریم در سال جاری خوابگاه های رتبه ۳ و ۴ دانشگاه را ارتقا بدهیم.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه صنعتی امیركبیر، حسین یوسفی خواه از بازسازی و تعمیر اكثر خوابگاه های این دانشگاه طی سالهای ۹۴ تا ۹۶ خبر داد و گفت: برای بازسازی خوابگاه ها، بازسازی و صنعتی سازی آشپزخانه، زیبا سازی و تجهیز سلف سرویس و توسعه فضاهای ورزشی طی دو سال گذشته حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی افزود: این اعتبار با مساعدت سازمان امور دانشجویان، صندوق رفاه وزارت علوم و اعتبارات تعمیر و تجهیز دانشگاه و كمك خیرین تامین شده است.
مدیر دانشجویی دانشگاه صنعتی امیركبیر بازسازی كامل آشپزخانه و صنعتی سازی آن، زیبا سازی سلف سرویسهای دانشگاه و نوسازی كانترهای توزیع غذا را از جمله اقدامات انجام شده در حوزه خدمات رفاهی دانشگاه عنوان كرد.
یوسفی خواه ادامه داد: در راستای بهبود خدمات رفاهی دانشجویان، كافه رستوران دانشگاه راه اندازی شد كه استقبال خوبی از آن صورت گرفته است.
افزایش ۳۵ درصدی خوابگاه های متاهلی دانشگاه امیركبیر
وی بازسازی و توسعه خوابگاه های دانشجویی را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه امور دانشجویی عنوان كرد و گفت: از جمله این اقدامات می توان به افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت خوابگاه های مجردی و افزایش ۳۵ درصدی در خوابگاه های متاهلی اشاره نمود.
مدیر دانشجویی دانشگاه صنعتی امیركبیر به خرید دو خوابگاه جدید در سال ۹۵ اشاره كرد و گفت: یكی از این خوابگاه ها با كمك خیرین خریداری شد.
یوسفی خواه با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای بازسازی و تعمیرخوابگاه ها در ۳ سال اخیر، اظهار داشت: ۱۸ خوابگاه از ۲۲ خوابگاه دانشگاه طی ۳ سال گذشته به صورت كامل بازسازی و تجهیزات آن نوسازی شده است و یا با تعمیرات كلی و جزیی بهبود یافته است.
وی با اشاره به فرسوده بودن تجهیزات خوابگاههای این دانشگاه افزود: بخش قابل توجهی از تجهیزات خوابگاه ها شامل تخت خوابها، یخچال ها، گازها، كمدها و غیره نوسازی و برتعداد آنها افزوده شده است به نحوی كه اكثر اتاقها مجهز به یخچال و فرش شده اند.
جزئیات بازسازی خوابگاه های دانشگاه امیركبیر
مدیر كل دانشجویی دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به بازسازی كامل و نوسازی تجهیزات ۳ خوابگاه این دانشگاه در سال جاری، گفت: خوابگاه شهید مرادی، خوابگاه شهید یاوری و خوابگاه شهید نجات الهی بازسازی كامل شده و تجهیزات آن نیز كاملا جدید شده است.
به گفته یوسفی خواه خوابگاه شهید مرادی ویژه نو دانشجویان كارشناسی دختر و خوابگاه شهید یاوری با ۶۴ اتاق، ویژه دانشجویان پسر مقطع دكتری خواهد بود.
وی با اشاره به وضعیت خوابگاه شهید نجات اللهی تاكید كرد: این خوابگاه دارای ۱۰ طبقه روی همكف و ۳ طبقه زیر زمین است كه به طور كامل این ساختمان بازسازی شده به گونه ای كه ضمن مكان یابی جدید برای آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی آن شرایط مناسبی برای دانشجویان در این خوابگاه فراهم شده است.
مدیر دانشجویی دانشگاه صنعتی امیركبیر اعلام كرد: این خوابگاه ویژه دانشجویان پسر ورودی جدید مقطع كارشناسی خواهد بود.
یوسفی خواه بازسازی و تعمیر نیمی از خوابگاه شهید برنجیان را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان و اظهار داشت: نو دانشجویان دختر مقطع كارشناسی ارشد در این خوابگاه و نو دانشجویان پسر مقطع كارشناسی ارشد در خوابگاه شهید گلشن اسكان داده می شوند.
به گفته وی برای اولین بار تقریبا همه دانشجویان ورودی جدید در فضاهای بازسازی شده اسكان داده می شوند.
مدیر دانشجویی دانشگاه صنعتی امیركبیر گفت: برای ارتقا سطح بهداشت خوابگاه ها كف تمام اتاقها و سالن های بازسازی شده با سرامیك پوشانده شده است.
یوسفی خواه به وضعیت خوابگاه شهدا اشاره و خاطر نشان كرد: بخش قابل توجهی از این خوابگاه بازسازی و نمازخانه كوچك آن بزرگتر شده است.
وی با تاكید بر مصرف بهینه انرژی افزود: در تمام خوابگاههای بازسازی شده از پنجره های دو جداره استفاده شد تا ضمن بهینه كردن مصرف انرژی، شرایط بهتر اسكان دانشجویان فراهم شود.
پذیرش هزار و ۵۰۰ دانشجو جدید
مدیر دانشجویی دانشگاه صنعتی امیركبیر تعداد دانشجویان كارشناسی جدید این دانشگاه در سال تحصیلی جدید را حدود ۱۵۰۰ نفر عنوان كرد و ادامه داد: تلاش خواهد شد به همه متقاضیان خوابگاه، بر اساس اولویت های قانونی خوابگاه اختصاص یابد هرچند هر ساله در ابتدای سال تحصیلی تعداد متقاضیان خوابگاه بیش از ظرفیت های موجود است.
یوسفی خواه با اشاره به برنامه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در خصوص ارتقا رتبه خوابگاه های دانشجویی افزود: با حمایت این صندوق در سال گذشته نسبت به ارتقا خوابگاه های رتبه ۵ اقدام شد و در سال جاری برنامه داریم تا خوابگاههای رتبه ۳ و ۴ را ارتقا دهیم.
 

1396/06/26
21:25:35
5.0 / 5
6515
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور