در گزارش كنكوری اعلام شد؛

احتمال حضوری شدن دانشگاهها از آبان

احتمال حضوری شدن دانشگاهها از آبان به گزارش کنکوری رییس دانشگاه علم و صنعت جزییات اولین اجلاس روسای دانشگاه های بزرگ کشور با وزیر علوم را تشریح نمود و اظهار داشت: احتمال حضوری شدن دانشگاه ها از آبان ماه وجود دارد.جبارعلی ذاکری در گفتگو با خبرنگار مهر، در تشریح جزییات جلسه رؤسای دانشگاه های بزرگ کشور با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و همین طور رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: این اجلاس اولین باری بود که با حضور دکتر زلفی گل انجام شد و اعضای جلسه نکات و مواردی درباره اهمیت برگزاری این اجلاس و همین طور موضوعات مختلف به اختصار بیان نمودند.
وی با اشاره به این که رؤسای دانشگاه ها این اجلاس را نشستی برای هم افزایی بین دانشگاه های بزرگ کشور مطرح نمودند، اضافه کرد: رؤسا تاکید داشتند که خروجی این جلسات و تجربیات آن می تواند به ستاد وزارت علوم در تصمیم گیری ها کمک نماید. مقام عالی وزارت نیز در صحبت هایی ضمن تاکید بر ادامه فعالیت و هم فکری بین ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور، ابراز امیدواری کردند که در آینده از تجربیات دانشگاه ها در تدوین ضوابط و مقررات وزارت علوم کمک گرفته شود.
رئیس دانشگاه علم و صنعت همین طور وضعیت بودجه دانشگاه ها، آماده شدن دانشگاه ها برای سال تحصیلی جدید باتوجه به شرایط کرونائی، مشکلات مالی دانشگاه ها، مشکلات واکسیناسیون دانشجویان و نیازهای دانشگاه ها را همچون مباحث مطروحه در این نشست عنوان نمود.
ذاکری اضافه کرد: همین طور در این نشست اعلام گردید که آموزش در دانشگاه ها به سبب شرایط وجود کرونائی در کشور، درحال حاضر مجازی است ولی باتوجه به پیش بینی ها از بهتر شدن شرایط، احتمال حضوری شدن دانشگاه ها در آبان ماه وجود دارد.
رئیس دانشگاه علم و صنعت اضافه کرد: از آنجا که پیش بینی می شود در مهرماه بخش اعظمی از دانشجویان واکسینه شوند، ترم تحصیلی پیش رو بصورت ترکیبی (مجازی-حضوری) خواهیم بود.
وی همین طور به مشکلات بودجه ای دانشگاه ها اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون مشکلات بودجه ای دانشگاه ها به افزایش هزینه ها بر می گردد و این که افزایش بودجه جوابگوی افزایش هزینه ها نیست.
ذاکری افزود: از سال ۹۰ تابحال افزایش بودجه دانشگاه ها رصد و با میزان افزایش تورم و مقایسه شده است که این موارد به استحضار وزیر علوم رسید و ایشان دستور دادند این گزارش در اختیارشان قرار داده شود.
رئیس دانشگاه علم و صنعت اشاره کرد: همین طور قرار شد وزیر علوم درباب مشکلات بودجه ای دانشگاه ها با مجلس نشستی داشته باشند و نکات لازم را پیگیری کنند.
وی گفت: دکتر زلفی گل در این رابطه قول هایی دادند و قرار شد پیگیری هایی بوسیله دبیرخانه اجلاس رؤسای دانشگاه ها نیز صورت بگیرد.


منبع:

1400/06/21
10:08:14
5.0 / 5
536
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور