زلفی گل خبر داد؛

برنامه عملیاتی برای دانشگاه کارآفرین و مساله محور

برنامه عملیاتی برای دانشگاه کارآفرین و مساله محور به گزارش کنکوری وزیر پیشنهادی علوم از طرح جدید برای هدفمند سازی رساله های دکتری و کارشناسی ارشد خبرداد و اظهار داشت: برای دانشگاه کارآفرین و مساله محور برنامه عملیاتی و مدون دارم.محمد علی زلفی گل در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: برنامه های مدون و عملیاتی دارم و توسعه دانشگاه های نسل سوم در دستور کارم هستند تا بتوانیم از ظرفیت های غنی در جهت رشد و شکوفایی و عدم وابستگی استفاده نماییم.
وی عنوان کرد: حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم روز به روز به ضرورتی انکار ناپذیر تبدیل گشته است که عمده ترین مشخصه این دانشگاه ها برخلاف دانشگاه های نسل اول و دوم اهمیت مبحث کارآفرینی، ارتباط چند وجهی هم افزا با جامعه و فضای کسب و کار و مأموریت های منطقه ای و اقتصادی می باشد. بگونه ای که در همین راستا نیل به آرمان دانشگاه کارآفرین به یکی از اصلی ترین دغدغه دانشگاه های مطرح جهان تبدیل گشته است.
وزیر پیشنهادی علوم اظهار داشت: سنگ زیر بنای دانشگاه کار آفرین، آموزش کارآفرینی در دانشگاه ها به منظور ایجاد اشتغال بوده است که در ۵۰ سال گذشته در کشورهای پیشرو گسترش یافته است و آموزش کار آفرینی در دانشگاه ها در کنار مراکز رشد و نوآوری، دفاتر انتقال فناوری، پارک های علم و فناوری و نهادهای سرمایه گذاری خطرپذیر سازوکار ایجاد اشتغال دانش بنیان را ایجاد کرده اند.
وی تاکید کرد: باید دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی ما به سمت حل مساله و مأموریت گرا حرکت کنند که نیاز است در این راه اقدامات اساسی صورت گیرد.
زلفی گل همینطور ضمن اشاره به عرضه برنامه های خود در دیدار با کمیسیون های مختلف مجلس یکی از اولویت های برنامه خویش را هدفمندی سازی آموزش، پژوهش و تحقق مرجعیت علمی و دیپلماسی علمی عنوان نمود.
وی اولویت دیگر برنامه خویش را هدفمندسازی رساله های دکتری و کارشناسی ارشد عنوان نمود و اضافه کرد: تمام تلاشم را برای هدفمندسازی رساله های کارشناسی ارشد و دکتری به کار خواهم گرفت تا با اجرای طرح جدیدی بتوانیم بخشی از پتانسیل تحقیقاتی دانشگاه ها را در جهت رفع نیازهای جامعه قرار دهیم.
وزیر پیشنهادی علوم تحقیقات و تکنولوژی امروز هم با چند کمیسیون دیگر برای عرضه برنامه ها، دیدگاه ها و راهکارهای خود جلسه خواهد داشت.
به گزارش کنکوری به نقل از مهر، محمد زلفی گل وزیر پیشنهادی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در دولت سیزدهم از روز شنبه ۲۳ مرداد در کمیسیون های مختلف مجلس حاضر شده و برای تصدی مقام وزارت علوم تحقیقات و فناوری برنامه های خویش را عرضه می دهد وی باید تا ۲۶ مرداد در ۱۴ کمیسیون مختلف مجلس حاضر شده و برنامه های خویش را عرضه نماید.


منبع:

1400/05/25
14:36:10
5.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور