امروز آخرین فرصت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

امروز آخرین فرصت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی سال ۱۴۰۰ امروز آخر می یابد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی سال ۱۴۰۰ در پنج نوبت بامداد و عصر روز شنبه ۵ تیر، بامداد و عصر روز یکشنبه ۶ تیر و بامداد دوشنبه ۷ تیر ماه ۱۴۰۰ در ۳۲ دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.
نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی سال ۱۴۰۰ روز چهارشنبه ۱۳ مردادماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر گردید.
دفترچه انتخاب رشته این آزمون هم بر روی سایت مرکز سنجش اموزش کشور قرار گرفته است. انتخاب رشته، ارسال مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشیکه از روز دوشنبه ۱۸ مرداد شروع شد تا آخر وقت امروز چهارشنبه ۲۰ مرداد ادامه دارد.
بر مبنای نتایج مرحله اول آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ نمره داوطلبان در هر رشته و با عنایت به سهمیه داوطلبان اعلام شده و به تعداد دو برابر ظرفیت، جهت آزمون مرحله دوم دعوت شده اند.
در مرحله اول آزمون (کتبی) کسب حدنصاب ۵۰ درصد میانگین کل نمرات شرکت کنندگان در آزمون کتبی هر رشته و کسب حداقل ۳۰ درصد از نمره تراز شده کتبی آزمون الزامی است.
همینطور در مرحله دوم آزمون (مصاحبه) کسب حداقل ۵۰ درصد میانگین نمره تراز شده مرحله دوم ۵ درصد اول هر رشته با رعایت سایر شرایط و مقررات الزامی است.
در صورتیکه رشته انتخابی داوطلب با مدرک تحصیلی مقطع قبلی وی مطابقت نداشته باشد، عواقب بعدی آن بر عهده شخص داوطلب است و انتخاب رشته باید بر مبنای مدارک مورد پذیرش (طبق دفترچه راهنمای آزمون) انجام پذیرد.
زمان بندی و نحوه برگزاری مصاحبه توسط دبیرخانه های مربوط (علوم پایه، داروسازی و دندانپزشکی) تعیین می شود که از راه سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اطلاع رسانی خواهد شد.
برپایه قانون برقراری عدالت آموزشی مصوب مجلس شورای اسلامی و اصلاحیه ماده ۳ آن، ۳۰ درصد ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ۱۰ قطب آمایشی (کلان منطقه کشور)، در رشته های مورد احتیاج به متقاضیان حائز شرایط پذیرش استفاده از سهمیه بومی مبحث قانون برقراری عدالت آموزشی، متناسب با نیاز استان ها و در چهارچوب نظام سطح بندی و با رعایت کلیه مندرجات این دفترچه راهنما و اطلاعیه های بعدی، در زمینه پذیرش به این سهمیه تعلق می گیرد. رشته های مورد نیاز و شرایط انتخاب رشته/ محل در دانشگاه های قطب آمایشی مربوطه، متعاقباً اعلام خواهد شد.
از پذیرفته شدگان با استفاده از مزایای سهمیه بومی مبحث قانون برقراری عدالت آموزشی جهت پوشش مناطق محروم، به میزان سه برابر مدت آموزش تعهد خاص دریافت می گردد و این تعهد قابل خرید یا جابه جایی نمی باشد. در واقع دانشجوی بومی برای عرضه خدمت در منطقه مربوطه، جذب میشود و این به مفهوم اجبار برای ایجاد رابطه استخدامی نیست.
پذیرفته شدگان با استفاده از مزایای سهمیه بومی مبحث قانون برقراری عدالت آموزشی، بعد از فراغت از تحصیل فقط در حوزه مناطق محروم و یا نیازمند تعیین شده خود، فعالیت تخصصی در رابطه با رشته خویش را خواهند داشت و در خارج از منطقه مربوطه حق فعالیت تخصصی در رشته تحصیلی خویش را تا انتهای دوره تعهدات ندارند.
عرضه مدرک فارغ التحصیلی این گروه از پذیرفته شدگان پس از اتمام تعهدات مورد نظر مجاز می باشد و پذیرفته شدگان مذکور تا آخر زمان تعهدات و عرضه تسویه حساب از دانشگاه علوم پزشکی محل عرضه خدمات امکان عرضه خدمات تخصصی در سایر مناطق کشور را ندارند.
ادامه تحصیل در مقاطع آموزشی بالاتر، بعد از طی حداقل نیمی از مدت زمان تعهدات امکانپذیر می باشد. انتقال و تغییر محل تعهدات ممنوع می باشد. پذیرش این داوطلبان در کلیه مراحل، برپایه قانون برقراری عدالت آموزشی مصوب مجلس شورای اسلامی و اصلاحیه ماده ۳ آن خواهد بود.
منبع:

1400/05/21
11:46:07
5.0 / 5
188
تگهای خبر: آموزش , استخدام , پزشكی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور