مهلت ثبت نام تا ۲۰ مرداد؛

جزئیات پذیرش دانشجو صرفا برپایه سوابق تحصیلی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰

جزئیات پذیرش دانشجو صرفا برپایه سوابق تحصیلی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ به گزارش کنکوری متقاضیان ثبت نام در رشته هایی که پذیرش آنها در مهرماه سال ۱۴۰۰ صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی (معدل کتبی یا کل دیپلم) صورت می گیرد تا ۲۰ مرداد فرصت دارند همزمان با ثبت نام، انتخاب رشته کنند.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، دفترچه راهنمای ثبت نام و جدول کدرشته محل های در ارتباط با پذیرش صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی (معدل کتبی یا کل دیپلم) در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.
متقاضیان می توانند بر مبنای ضوابط و شرایط مندرج دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی (معدل کتبی یا کل دیپلم) در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در ایام ۱۴ تا ۲۰ مردادماه ۱۴۰۰ به سایت سازمان سنجش رجوع و همزمان با ثبت نام، فرم انتخاب رشته (حداکثر ۱۵۰ کدرشته) را به روش اینترنتی تکمیل کنند.
متقاضیانی که در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت نام کرده و غایب جلسه آزمون بوده اند نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته هایی که پذیرش آنها صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است، ندارند.
این گروه از متقاضیان می توانند با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ که قبلاً در آن ثبت نام کرده اند و با رفتن به لینک در ارتباط با انتخاب رشته آزمون مذکور، نسبت به انتخاب حداکثر تعداد ۱۵۰ کدرشته محل از رشته های صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی (تمامی گروه های آزمایشی) اقدام و در فرم انتخاب رشته درج کنند.
چنانچه متقاضی در مرحله انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ مبادرت به تکمیل فرم انتخاب رشته کند و مجدداً در پذیرش رشته های صرفا با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) هم ثبت نام و انتخاب رشته کند، فرم ثبت نام و انتخاب رشته مرحله پذیرش رشته های صرفا با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) وی باطل خواهد شد.
شرایط ثبت نام در کدرشته های صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی
۱. دریافت دیپلم نظام آموزشی جدید (۳-۳-۶) حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ یا دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا دریافت مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و یا کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای برای متقاضیان الزامی است.
۲. متقاضیان دیپلم فنی و حرفه ای و یا کار و دانش نظام آموزشی جدید (۳-۳-۶) و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، باید معدل کل دیپلم متوسطه خویش را عیناً دربند ۱۶ تقاضانامه اینترنتی ثبت نام درج کنند.
نکته مهم: دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی هستند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و قبول شدن، قبولی آنها لغو خواهد شد.
۳. نظر به این که گزینش دانشجو در این مرحله بر مبنای سوابق تحصیل (معدل کتبی دیپلم)، صورت خواهد گرفت؛ متقاضیان (دیپلمه های نظام آموزشی جدید (۳-۳-۶)، نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، نظام قدیم چهارساله دبیرستان و همینطور دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند) باید معدل کل و یا معدل کتبی خویش را به صورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج کنند.
متقاضیان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل کل و یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامی، از ثبت نام پذیرفته شدگان ممانعت به عمل آمده و قبولی آنها لغو می شود.
هرگونه تغییری برای مبحث پذیرش این مرحله از راه نشریه پیک سنجش (هفته نامه خبری و اطلاع رسانی سازمان سنجش )، سایت سازمان سنجش و در صورت ضرورت از راه رسانه های گروهی اعلام خواهد شد.

1400/05/16
12:28:35
5.0 / 5
405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور