شروع انتخاب رشته آزمون دستیاری از امروز

شروع انتخاب رشته آزمون دستیاری از امروز پذیرفته شدگان اولیه آزمون چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی از امروز تا روز پنج شنبه 14 مرداد فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، کارنامه اولیه و دفترچه انتخاب رشته داوطلبان چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت. داوطلبان تا فردا پنج شنبه ۱۴ مرداد فرصت دارند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس Sanjeshp.ir نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.
چهل و هشتمین آزمون دستیاری تخصصی پزشکی بامداد روز سه شنبه ۸ تیرماه در ۲۸ حوزه امتحانی دانشگاه های علوم پزشکی اجرا شد. برمبنای اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، تعداد ۱۲ هزار و ۶۰۱ نفر در این دوره از آزمون ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۷ هزار و ۱۳۸ نفر زن و مابقی مرد بودند. از میان افراد ثبت نام کننده، ۸۴.۵ درصد کارت ورود به جلسه را دریافت نمودند.
تعداد ۵۹ نفر از داوطلبان آزمون فوق مبتلا به کرونا بودند که برمبنای اعلام وزارت بهداشت این افراد در مکانی جداگانه آزمون خودرا برگزار کردند.
نمره کل از ۶۰۰ برای هر شرکت کننده نمره کل از ۶۰۰ درج شده است، برای هر پاسخ صحیح سه نمره مثبت و برای هر پاسخ غلط یک نمره منفی در نظر گرفته شده است و از مجموع این نمرات، نمره کل بدست آمده است که در کارنامه شما درج شده است. شما می توانید با ملاحظه پاسخ نامه خود که در سایت آمده است و باتوجه به کلید نهایی این نمره را محاسبه کنید. آن دسته از داوطلبان که حداقل نمره ۱۵۰ را کسب کرده باشند، اجازه انتخاب رشته خواهند داشت.
رتبه در سهمیه های تایید شده همچون رزمندگان ۲۵ درصد، رزمندگان ۵ درصد، بومی مناطق محروم کل و استانی در کارنامه درج شده است. کسانی که سهمیه آنها مورد تایید ارگان های مربوطه قرار نگرفته است، در کارنامه آنها این مساله درج شده است بطور مثال" سهمیه مناطق محروم شما مورد تایید نمی باشد.
بر طبق تصمیمات اتخاذ شده در نشست شورای آموزشی پزشکی و تخصصی، باتوجه به پاندمی بیماری کووید- ۱۹، قرار شد در این دوره مصاحبه جهت پذیرش در رشته های" روان پزشکی" و "زنان و زایمان" صورت نپذیرد.
ظرفیت تکمیل نشده سهمیه مناطق محروم دانشگاه های علوم پزشکی به سایر داوطلبان آزاد با رعایت مقررات پذیرش تعلق می یابد. بعد از ثبت نام تکمیل فرم ثبت نام به هیچ عنوان تغییر سهمیه یا تغییر دانشگاه منطقه محروم جهت گذراندن تعهدات خاص امکانپذیر نمی باشد.
تغییر رشته و انتقال پذیرفته شدگان سهمیه مناطق محروم ممنوع بوده و امکان پذیر نمی با شد و در صورت درخواست انتقال دانشگاه می تواند نسبت به لغو حکم دستیاری فرد پذیرفته شده اقدام نماید.
پذیرفته شدگانی که با ماموریت آموزشی از وزارتخانه ها، نهادها و سازمان ها به استثنای دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی وابسته به وزارت بهدا شت، درمان و آموزش پزشکی( برای تحصیل به رشته های تخصصی وارد می شوند، ملزم به پرداخت هزینه های تحصیلی توسط داوطلب یا سازمان تائید کننده خواهند بود. در غیر این صورت این گروه از پذیرفته شدگان می بایست تعهدات قانونی را مشابه سایر پذیرفته شدگان در محل هایی که وزارت بهداشت تعیین می نمایند در مدت مقرر، انجام دهند.
فهرست نیاز دانشگاه های علوم پزشکی در هر رشته جهت سپردن تعهد به مناطق محروم استانهای محل استقرار آن دانشگاه ها آورده شده است. جهت انتخاب رشته محل می بایست علاوه بر انتخاب رشته، دانشتگاه محل تعهد مبتنی بر استان محل تعهد انتخابی در فرم تقاضانامه نیز مشخص شود.
فهرست نیاز دانشگاههای علوم پزشکی در هر رشته جهت سپردن تعهد به مناطق محروم استتانهای محل استقرار آن دانشگاهها آورده شده است. جهت انتخاب رشتته محل می بایست علاوه بر انتخاب رشته، دانشگاه محل تعهد مبتنی بر استان محل تعهد انتخابی در فرم تقاضانامه نیز مشخص شود.
اولویت پذیرش در هر استان با داوطلبانی است که محل تحصیل آنها در استان محل تعهد قرار داشته باشد در صورت عدم تکمیل ظرفیت باقیمانده آن به سایر داوطلبانی که دانشگاه محل تحصیل آنها در استان محل تعهد قرار نداشته باشد اختصاص داده می شود.
داوطلبان می توانند بر طبق ضوابط و همین طور باتوجه به مندرجات راهنمای آزمون چهل و هشتمین دوره و نیز مندرجات این دفترچه راهنما، حداکثر تا ۱۰۰ رشتته – محل حداکثر در ۱۰ رشته تخصصی مجاز، بر طبق جداول مربوطه، انتخاب نمایند. بدیهی است اگر داوطلبی بیش از ۱۰ رشته تخصصی انتخاب نماید رشته یازدهم حذف خواهد شد.1400/05/14
11:42:56
5.0 / 5
360
تگهای خبر: آموزش , امتحان , پزشكی , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور