رتبه ۸ كنكور تجربی:

با دیدن سوالات ریاضی نمی خواستم ادامه دهم!

با دیدن سوالات ریاضی نمی خواستم ادامه دهم! به گزارش کنکوری خوزستان رتبه ۸ کنکور تجربی اظهار داشت: سر جلسه کنکور با دیدن سوالات ریاضی به خاطر ترس از موفق نشدن نمی خواستم ادامه دهم اما ادامه دادم و ترسم را شکست دادم و این، تبدیل به موفقیت شد؛ پس خیلی مهم می باشد که در کنکور از نظر روانی آماده باشیم.


محمدحسن فلاحت دانش آموز اهوازی ۱۸ ساله ای است که در کنکور سراسری ۱۴۰۰ موفق به کسب رتبه ۸ کشوری در رشته تجربی شد. وی در گفتگو با ایسنا، می گوید: همیشه روحیه پیشرفت و جستجو را در وجود خودم داشتم و البته یکی از علائقم درس خواندن بود. از اول دبستان علاقه ام یعنی درس خواندن را دنبال و در طول این ۱۲ سال آنرا با هدف دنبال کردم.
سه سال کوشش برای رتبه تک رقمی
این دانش آموز اهوازی ادامه می دهد: به دست آوردن رتبه تک رقمی، کار چند ماه یا یک سال نبوده بلکه نتیجه تلاش مستمر است اما بطور قطع بیشترین بازدهی و نتیجه گیری را از سه سال آخر به دست آوردم.
نقش خانواده در موفقیت در کنکور
محمدحسن درباره نقش مهم خانواده اش در موفقیت در کنکور می گوید: پدر، مادر و برادرم بطور قطع در موفقیتم نقش زیادی داشتند و حتی در ماه های آخر جای خواب خودشان را به من دادند تا راحتتر باشم. در ماه های آخر مانده به کنکور، خانواده همه کاری می کردند تا آرامش کامل داشته باشم. معلمانم هم راهنمایی می کردند و به خصوص از مدیر دبیرستان شهید بهشتی آقای منجزی و معاون آموزشی آقای نبی تشکر می کنم چونکه نقش بسیار بسزایی داشتند.
توصیه ای به کنکوری ها
ایشان در ادامه ضمن اشاره به چند سفارش برای دانش آموزان کنکوری، بیان می کند: به داوطلبان و بچه های کنکوری سفارش می کنم که حتما آرامش خویش را حفظ کنند و این گونه نباشد که به خاطر ساعت مطالعه، تنش در خانواده، وضعیت مالی ضعیف و... به خودشان فشار بیاورند و اگر مشکلی به وجود آمد هم اصلا خویش را نبازند. البته سر جلسه کنکور هم باید آرامش خویش را حفظ کنند و چه در کنکور با سوالات سختی روبه رو شوند و چه در زندگی شخصی مشکلاتی برایشان پیش بیاید، بدانند که همه امکان دارد با این مشکلات روبه رو شوند.
با دیدن سوالات ریاضی خواستم ادامه ندهم!
این دانش آموز اهوازی اضافه کرد: سر جلسه کنکور با دیدن سوالات ریاضی به خاطر ترس از موفق نشدن نمی خواستم ادامه دهم اما ادامه دادم و ترسم را شکست دادم و این، تبدیل به موفقیت شد. پس خیلی مهم می باشد که در کنکور از نظر روانی آماده باشیم.
نقش امکانات در موفقیت
فلاحت درباره نقش کتاب های آموزشی و امکانات در موفقیت در کنکور عنوان می کند: البته درست است که کتاب های آموزشی، معلمان و سطح مالی خانواده در موفقیت مهم می باشد اما مهم تر از آن، خود دانش آموز است که باید آرامش داشته باشد و از نظر روانی، آماده موفقیت باشد.
او درباره انتخاب دانشگاهی که می خواهد در آن تحصیل کند، می گوید: هدفم دانشگاه تهران است اما بین انتخاب دو رشته پزشکی و دندانپزشکی مردد هستم و ان شاءالله در ایام آینده تصمیم خواهم گرفت.
به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، حسن و حسین قیم هم دو دانش آموز دوقلوی ۱۸ ساله اهواز هم سال جاری به ترتیب رتبه های ۵ و ۱۲ تجربی را به دست آورده اند.
حسن قیم در اینباره به ایسنا، می گوید: در مدرسه شهید بهشتی اهواز درس می خواندم و سال جاری موفق شدم رتبه ۵ کشوری در رشته تجربی را به دست بیاورم. درس خواندن جدی را از تابستان پایه دهم شروع کردم و از آنجایی که خواهر و برادرانم پیش از من و حسین کنکوری بودند، خانواده من کاملا با جو کنکور آشنا بودند و فضای منزل را به شکلی تدارک دیده بودند که بتوانیم راحتتر درس بخوانیم و از سویی برای مان برنامه ریزی هم می کردند.
کنکور پیچیده نیست‎
او ادامه می دهد: اگر دانش آموزان خویش را با حواشی کنکور و افرادی که وعده قبولی و تست زدن بالا در کنکور را می دهند درگیر نکنند، به نظر من کنکور پیچیده نیست‎. از طرفی اگر کنکور زیادی برای دانش آموز مهم باشد، حتی می تواند تأثیر منفی داشته باشد و سبب خراب کردن کنکور شود.
حسن درباره انتخاب رشته عنوان می کند: من و حسین می خواهیم هر دو در یک رشته و یک دانشگاه یعنی پزشکی دانشگاه تهران تحصیل نماییم.
کنکور وسیله است نه هدف
حسین قیم هم در گفتگو با ایسنا، بیان می کند: من توانستم رتبه ۱۲ تجربی و ۱۸ زبان های خارجه را به دست بیاورم. کنکور از نظر من یک هدف نیست بلکه یک وسیله است. من و حسن دوست داشتیم در رشته پزشکی دانشگاه تهران درس بخوانیم و الان هم انتخاب اصلی هر دوی مان دانشگاه تهران است.
او در انتها می گوید: بچه هایی که کنکور دارند به این نکته توجه نمایند که اصلا ترس نداشته باشند و روز کنکور را یک روز عادی مثل سایر روزها بدانند.
منبع:

1400/05/12
23:49:39
5.0 / 5
200
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , تحصیل , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور