دفترچه سئوالات آزمون ارشد منتشر گردید

دفترچه سئوالات آزمون ارشد منتشر گردید کنکوری: دفترچه سئوالات آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، بطور کلی۶۳۴ هزار و ۵۴ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ شرکت کردند که تعداد ۲۸۲ هزار و ۸۳۷ داوطلب (۵۳ درصد) زن و مابقی مرد هستند.
برمبنای آمار اعلام شده از طرف سازمان سنجش آموزش کشور، آمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در مقایسه تعداد ۴۷ هزار و ۲۳۵ داوطلب کم شد.
آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ از بامداد روز چهارشنبه ۶ مرداد با شرکت ۷۲ هزار و ۳۰۶ داوطلب در ۳۶۷ حوزه امتحان اصلی و ۱۴۱۸ حوزه فرعی و در ۱۷۹ شهرستان مختلف شروع شد و تا روز جمعه هشتم مرداد به مدت سه روز ادامه یافت.
دفترچه سئوالات آزمون فوق اکنون بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
نتایج اولیه آزمون بصورت کارنامه تنظیم می شود و کارنامه کلیه داوطلبان شرکت کننده، دهه اول شهریورماه بوسیله سایت این سازمان اعلام می شود و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند علاوه بر مشاهده کارنامه، بر طبق برنامه زمانی که در دهه اول شهریورماه اعلام می شود، نسبت به مشاهده و دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی، نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته اقدام نمایند.
گزینش اولیه و نهایی داوطلبان آزمون ارشد بر طبق نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی با رعایت دیگر ضوابط صورت خواهد گرفت.
استخراج و اعلام لیست معرفی شدگان چند برابری رشته های خاص برای آزمون تشریحی، عملی، مصاحبه دهه دوم شهریورماه اعلام می شود. در نهایت نتایج نهایی اواخر مهر ماه بر روی خروجی سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
منبع:

1400/05/10
15:56:09
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور