رئیس دانشگاه آزاد خبر داد:

شروع واكسیناسیون اساتید دانشگاه آزاد مقابل كرونا

شروع واكسیناسیون اساتید دانشگاه آزاد مقابل كرونا رییس دانشگاه آزاد اظهار داشت: از امروز به میمنت عید غدیرخم، واکسیناسیون اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شروع می شود و در ادامه، کارکنان و سپس دانشجویان در اولویت های بعدی واکسیناسیون قرار دارند.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، دکتر محمد مهدی طهرانچی امروز در حاشیه شروع واکسیناسیون اساتید دانشگاه آزاد در محل واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در امتداد رسالت اجتماعی خود باتوجه به توان زیرساختی و وجود ۱۰۰ نقطه کشور برای رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی این توان را داریم که با وزارت بهداشت در حوزه واکسیناسیون همکاری نماییم.
وی اضافه کرد: با هماهنگی صورت گرفته با وزارت بهداشت در هر استان قرار شد ۵ تا ۱۵ ایستگاه تزریق واکسن را دانشگاه آزاد دایر بکند. این ایستگاه ها با اولویت خانواده بزرگ دانشگاه آزاد شامل اساتید، کارمندان و سپس دانشجویان ایجاد می شود. همین طور در ادامه فعالیت، این ایستگاه ها برای مردم شهر و گروه هایی که وزارت بهداشت مشخص می کند خدمات را ارائه خواهند داد.
طهرانچی اظهار داشت: امیدواریم دانشگاه آزاد در ایفای این مسئولیت بتواند کمک نماید و امروز برای کشور مسئله واکسیناسیون و سرعت واکسیناسیون از اهمیت زیادی برخوردارست و باید مجموعه های توانمند به کمک این مساله بیایند.
وی درباره نحوه ثبت نام اساتید دانشگاه آزاد اسلامی برای برنامه واکسیناسیون مقابل کرونا افزود: از سامانه های مختلف دانشگاه همچون آموزشیار برای ثبت نام اساتید، کارمندان و سپس دانشجویان تحصیلات تکمیلی استفاده می شود.
رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: قرار بر این است که تا ۱۵ آبان ماه کل مجموعه یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفری دانشگاه آزاد واکسینه بشوند. هر چقدر واکسن در اختیار دانشگاه قرار بگیرد سرعت واکسیناسیون نیز بیشتر خواهد شد.
در ادامه دکتر محسن نفر، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی درباره ثبت نام افراد واجد شرایط تصریح کرد: دو سامانه برای ثبت نام واکسیناسیون کرونا وجود دارد که یک سامانه متعلق به وزارت بهداشت و یک سامانه هم متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است. ما در دانشگاه آزاد از سامانه های آموزشی دانشگاه کمک گرفتیم تا بعنوان سامانه وقت گیری برای اساتید استفاده گردد.
وی اضافه کرد: تعدادی از اساتید و کارمندان دانشگاه آزاد در مناطقی حضور دارند که هم اکنون دور از محل آموزش اصلی شان هستند. بدین سبب این امکان فراهم می شود که هر یک از اساتید و کارمندان در نزدیکترین جا به محل زندگی شان بتوانند واکسن خودرا دریافت نمایند.
وی اضافه کرد: از روز شنبه ۹ مرداد این سامانه های وقت گیری رونمایی می شود و تمامی اساتید می توانند بوسیله این سامانه وقت خودرا بگیرند، محل تزریق را تعیین کنند و برای واکسیناسیون مراجعه کنند.
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اظهار داشت: اطلاعات این سامانه های به سامانه وزارت بهداشت متصل می شود تا آمار دقیقی از میزان واکسیناسیون افراد واجد شرایط ارائه شود.

1400/05/08
12:22:34
5.0 / 5
276
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , تحصیل , تحقیقات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور