مدیركل دفتر هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت علوم:

هیات های تحقیق حریم شخصی افراد را ازحریم اداری تفكیك كنند

هیات های تحقیق حریم شخصی افراد را ازحریم اداری تفكیك كنند به گزارش کنکوری مدیر کل هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیأت علمی وزارت علوم اظهار داشت: از هیأت ها و گروه های تحقیق درخواست دارم حریم شخصی افراد را از حریم اداری تفکیک کنند.به گزارش کنکوری به نقل از وزارت علوم، ابراهیم ابراهیمی در نشست هم اندیشی «کارگزاران امر رسیدگی به تخلفات اداری» که به صورت مجازی برگزار شد، بعد از تبریک فرا رسیدن عید سعد غدیر، با تشریح یکی از بیانات حضرت علی ضد السلام به مبحث بحث جلسه پرداخت و خطاب به هیأت های نظارت و تحقیق عنوان کرد: در محیط دانشگاه بگونه ای با دانشگاهیان معاشرت داشته باشید که اگر حکم عضویت شما تمدید گردید خوشحال باشند و اگر تمدید نشد ناراحت شوند.
وی همینطور به مساله جلوگیری از وقوع تخلف پرداخت و اظهار داشت: اصل را بر برائت بگذارید و در حفظ اسرار متهمین بکوشید و حریم شخصی افراد را از حریم اداری تفکیک نمائید.
ابراهیمی همینطور در سخنان خود، ماده ۳۳ آیین نامه اجرایی و تبصره ۱ ماده ۲۲ قانون را برای اعضای هیأت نظارت تبیین کرد و در ادامه به سوالات آنان پاسخ داد.
در ادامه این نشست دکتر مجید فرخی رئیس امور سلامت اداری و دبیر هیأت عالی نظارت اظهار داشت: آنچه که پیش از همه باید بررسی شود بحث صلاحیت هیأت ها است. نکته مهم این است که با عنایت به تنوع استخدام هایی که در دولت وجود دارد، دوازده نوع به کارگیری در دستگاه ها داریم. حتما باید هیأت، صلاحیت خودش را مورد بررسی قرار دهد.
وی ضمن اشاره به بعضی از احکام صادره در هیأت ها اظهار داشت: حتما باید وضعیت رابطه استخدامی و حالت استخدامی در رأی هیأت ها لحاظ شود.
فرخی همینطور درباره گروه تحقیق اظهار داشت: حتما گروه تحقیق باید سه نفر باشند و هر سه نفر هم باید گزارش را امضا کنند و و حکم و ابلاغ مطابق قانون توسط رئیس هیأت امضا شود و اگر از گروه تحقیق یک نفر هم امضا نکند از لحاظ شکلی محل اشکال است.
وی همینطور درباره فرآیند گردش کار هیأت ها در بررسی پرونده ها اظهار داشت: باید ابتدا جلسه هیأت تشکیل گردد، احراز صلاحیت شود و به فرد متهم تفهیم افترا صورت گیرد. اظهارات متهم را انجام دهند و صورت جلسه ماده ۱۰ را تنظیم کنند و ابلاغ افترا را انجام دهند و بعداً گروه تحقیق را تشکیل دهند. قبل از طرح دفاعیات متهم نباید گروه تحقیق تشکیل داد. گروه تحقیق باید بعد از تفهیم افترا و طرح دفاعیات و ادعاهای متهم تشکیل گردد و اگر کسی در جلسه حضور پیدا می کند حضور در جلسه را گواهی کنند و امضا کنند و به امضای متهم هم برسانند.
وی در ادامه به بررسی برخی احکام و پرونده ها پرداخت و به سوالات شرکت کنندگان در ارتباط و بیناری پاسخ گفت.


منبع:

1400/05/07
11:30:45
5.0 / 5
559
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور