پاسخ سازمان پژوهش به اظهارات جدید خدایی:

سوالات اشتباه كنكور، ۲۰ تیر به سازمان سنجش ارسال شد

سوالات اشتباه كنكور، ۲۰ تیر به سازمان سنجش ارسال شد به گزارش کنکوری روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در واکنش به جدید ترین اظهارات رئیس سازمان سنجش کشور در خصوص این که «بالاخره نفهمیدیم کدام سوال کنکور مشکل دارد و هشت روز است که منتظر عرضه مستندات هستیم»؛ ضمن اعلام مشخصات نامه ارسالی و تبیین مستندات مربوطه، اظهار داشت: این ادعا که هشت روز است مستنداتی عرضه نشده صحیح نیست. سازمان پژوهش همچنان منتظر تشکیل کارگروه مشترک است و هنوز پاسخی در این حوزه دریافت نکرده است.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، اختلاف میان سازمان سنجش و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بر سر نحوه طراحی سوالات کنکور سراسری ۱۴۰۰ در حالی هنوز به نتیجه قابل ذکری نرسیده است که رئیس سازمان پژوهش از وجود اشکال در «طراحی ۳۷ سوال خارج از کتاب و اهداف درسی در کنکور سراسری» سخن می گوید و رئیس سازمان سنجش کشور در پاسخ، اعلام می کند که « بالاخره نفهمیدیم کدام سوال کنکور ایراد داشت».
طی روزهای اخیر و بعد از برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ اعتراضاتی پیرامون سختی سوالات کنکور در رشته ریاضی و تجربی را شاهد بودیم که واکنش و موضع گیری مستقیم سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی را هم به همراه داشت.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در روز نوزدهم تیرماه اعلام نمود که تعداد سوالات خارج از کتاب در رشته ریاضی هشت سوال، در رشته تجربی دو سوال و در رشته انسانی هم شش سوال بوده است. تعداد سوالات خارج از اهداف کتاب درسی هم در درس ریاضی و رشته ریاضی ۱۲ سوال و در رشته تجربی ۹ سوال بوده است.
او همینطور در مورد تعداد سوالات اشتباه اظهار داشت: در درس ریاضی رشته ریاضی یک سوال، در رشته تجربی دو سوال بوده است. اگر مسؤلان سازمان سنجش می خواهند مبحث اثبات شود ما اعلام کردیم که کارگروه تشکیل دهید تا کارشناسان ذیربط در آنجا حضور یافته و توضیحات لازم را ارائه نمایند.
این در شرایطی است که امروز، خدایی، رئیس سازمان سنجش کشور در مصاحبه ای گفته است: دوستانی که ادعای مشکل دار بودن سوالات کنکور را دارند صرفاً در رسانه ها حرف های خویش را بیان می کنند. بالاخره نفهمیدیم کدام سوال کنکور مشکل دارد و هشت روز است که منتظر عرضه مستندات هستیم.
روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در تماسی با ایسنا در پاسخ به این اظهارات اعلام نمود که «روز یک شنبه، بیستم تیرماه، نامه ای با شماره ۱۰۱/۱/۵۷۰۰ به سازمان سنجش ارسال و نظرات مطروحه پیرامون سوالات دروس شیمی، ریاضی، فارسی و ریز سوالات برای آن سازمان قید شده است و این ادعا که هشت روز است مستنداتی عرضه نشده صحیح نیست. سازمان پژوهش همچنان منتظر تشکیل کارگروه مشترک است و هنوز پاسخی در این حوزه دریافت نکرده است».
منبع:

1400/04/24
12:07:48
5.0 / 5
312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور