اعمال محدودیت در انجام پژوهش های دانشگاه تربیت مدرس

اعمال محدودیت در انجام پژوهش های دانشگاه تربیت مدرس به گزارش کنکوری دانشگاه تربیت مدرس شرایط جدید انجام فعالیتهای پژوهشی در آزمایشگاه های این دانشگاه را اعلام نمود.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، با عنایت به شرایط کرونایی تهران و قرار گرفتن پایتخت در وضعیت قرمز، فعالیت پژوهشی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس تا اطلاع ثانوی ساماندهی می شود.
بر این اساس، فعالیت پژوهشی دانشجویان در آزمایشگاه ها و کارگاه های پردیس مرکزی و دانشکده کشاورزی در وضعیت درخلال سطح ۳ و سطح ۴ تحت شرایطی خاص مدیریت می شود که به شرح ذیل است:
بدین ترتیب، مجوز فعالیت پژوهشی و حضور در آزمایشگاه صرفاً برای دانشجویان بومی و دانشجویانی صادر می شود که هم اکنون در خوابگاه های زیر نظر دانشگاه ساکن هستند.
دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرده که صدور مجوز فعالیت در آزمایشگاه، توسط کمیته ایمنی دانشکده ها به تعداد محدود و الزاما برای موارد ویژه و ضروری با ظرفیت حداکثر ۵۰ درصد افراد مشمول سطح ۳ انجام می شود و صدور مجوز فعالیت هم مشروط به نظارت و هدایت استاد راهنما و کمیته ایمنی دانشکده امکان پذیر است.
بنا بر اخطار این دانشگاه، به منظور حفظ سلامت دانشجویان، کمیته ایمنی دانشکده ها نظارت کاملا سخت گیرانه بر فعالیت افراد در آزمایشگاه ها اعمال می کند و اگر در بازدیدهای سرزده، هرگونه عدم رعایت پروتکل ها مشاهده شود، مجوزها بلافاصله لغو خواهد شد.
گفته شده، با عنایت به شرایط موجود، دانشگاه تربیت مدرس برای دانشجویانی که با اعمال محدودیت ها از فعالیتهای پژوهشی میدانی و آزمایشگاهی محروم می شوند، به صورت متناسب افزایش مهلت تحصیل بدون احتساب در سنوات آموزشی و خوابگاهی و سایر موارد مرتبط، لحاظ می کند.
سطح ۳ اعمال بیشترین محدودیت ها (اعلام وضعیت اخطار قرمز از جانب ستاد ملی مبارزه با کرونا) شامل پژوهش های آزمایشگاهی است که در صورت توقف، هزینه هنگفت مالی ایجاد می کند، پژوهش های آزمایشگاهی که در مراحل انتهایی هستند و طی چند هفته خاتمه می یابند، پژوهش های درحال انجام بر موجودات زنده و سلول تا مرحله نخست ای که قابلیت توقف داشته باشد و در موارد پژوهشی آزمایشگاهی که تعهد انجام خدمات حیاتی دانشگاه به سایر ارگان ها (در قالب قرارداد دفتر پژوهش های کاربردی و یا مراکز پژوهشی) مطرح باشد.
سطح ۴ محدودیت کامل هم (اعلام وضعیت اخطار قرمز از جانب ستاد) شامل توقف کلیه فعالیت ها در سطح دانشگاه، ورود به آزمایشگاه بسیار محدود به منظور رسیدگی به موجودات زنده و تعمیر و نگهداری تانک های ازت و فریزرها است.
دانشگاه تربیت مدرس به تازگی هم اعلام نمود بود که با عنایت به شرایط قرمز تهران، کلیه فعالیتهای اعضای هیأت علمی این دانشگاه شامل آموزشی، پژوهشی، حضور در جلسات گروه، جلسات دفاع از پروپوزال، رساله و رساله، راهنمایی و مشاوره دانشجویان همچنان به صورت مجازی خواهد بود.
این دانشگاه در این رابطه تاکید کرده است که بدیهی است در صورت لزوم و بنا به تشخیص عضو هیأت علمی، مدیر گروه و یا هیأت رییسه دانشکده، حضور افراد در محل کار برای کوتاه مدت و با رعایت دقیق پروتکل ها بلامانع است.
علاوه بر آن، به منظور پشتیبانی از فعالیتهای آموزشی، پژوهشی، اداری و مالی دانشگاه، پرسنل واحدهای فناوری اطلاعات، پشتیبانی آموزش مجازی در معاونت آموزشی، مدیریت مالی و اداری این دانشگاه می بایست به صورت ۷۰ درصد حضوری و ۳۰ درصد دورکاری به فعالیت خود ادامه دهند.

منبع:

1400/04/16
12:38:39
5.0 / 5
335
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , استاد , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور