یك مقام مسول وزارت علوم مطرح كرد؛

شفافیت در پروژه های پژوهشی با راه اندازی سامانه ملی

شفافیت در پروژه های پژوهشی با راه اندازی سامانه ملی مدیر ارتباط با صنعت و جامعه وزارت علوم اظهار داشت: راه اندازی سامانه ساجد منجر به شفافیت در ارائه پروژه های پژوهشی و برقراری عدالت در سهیم شدن اساتید و پژوهشگران در پروژه ها می شود.محمد سعید سیف در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به این که یکی از راه های بهبود ارتباط صنعت و دانشگاه ساماندهی نیازها و اولویت های پژوهشی صنایع و شرکتها و همین طور آگاه کردن جامعه دانشگاهی از این نیازها است، گفت: به همین دلیل بتازگی برای اطلاع جامعه دانشگاهی کشور سامانه ساجد افتتاح شد. تا حالا چنین ساختاری وجود نداشت و دانشگاه ها به سختی می توانستند از نیازهای پژوهشی وزارتخانه ها و بخش های خصوصی باخبر شوند.
مدیر ارتباط با صنعت و جامعه وزارت علوم با اعلان اینکه تا این لحظه حدود ۱۰۰ نیاز پژوهشی در زمینه های مختلف شامل علوم انسانی و فنی و مهندسی و... از طرف بخش های خصوصی و دولتی شامل وزارتخانه ها در این سامانه به ثبت رسیده است، اظهار داشت: این تازه اول راه است و درخواست ما از صنایع، بخش های دولتی و خصوصی این است که مشارکت فعال تری در ثبت نیازهای خود داشته باشند.
وی اشاره کرد: هم اکنون اعضای هیات علمی، پژوهشگران و پژوهشگران به این سامانه دسترسی دارند و بصورت آنلاین می توانند نیازهای پژوهشی کشور را رصد و در صورت تمایل برای انجام پروژه اقدام و مشارکت کنند.
مدیر کل دفترارتباط با صنعت و جامعه وزارت علوم با اشاره به این که راه اندازی این سامانه از پراکنده کاری ها در زمینه پژوهشی جلوگیری می کند، اظهار داشت: از دیگر محاسن این سامانه، شفافیت در اعلام نیازها و باخبر شدن پژوهشگران به مساوات است چونکه برخی اساتید قبلا اذعان داشتند از پروژه های پژوهشی باخبر نمی شویم.
وی اشاره کرد: علاقه مندان برای ثبت نیازها و اولویت های پژوهشی، صنعتی و کاربردی و همین طور اطلاع از نیازها و اولویت های پژوهشی صنعتی و کاربردی صنایع، شرکتها و دستگاه های اجرائی می توانند به سامانه ارتباط جامعه و صنعت با دانشگاه (ساجد) به آدرس الکترونیکی https: //sajed.msrt.ir مراجعه کنند.

1400/04/12
16:44:05
5.0 / 5
294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور