رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها؛

سبك زندگی انسان مؤمن انقلابی شهید بهشتی الگوی دانشجویان باشد

سبك زندگی انسان مؤمن انقلابی شهید بهشتی الگوی دانشجویان باشد رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: منظومه زندگی شهید بهشتی، حالا و در میدان گام دوم انقلاب، باید الگوی زندگی جوانان و دانشجویان ما باشد.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، حجت الاسلام مصطفی رستمی در یکی از شبکه های اجتماعی ضمن اشاره به سبک زندگی شهید بهشتی اظهار داشت: آنچه که از شهید بهشتی (رضوان الله علیه) نیاز است تا فرا بگیریم و به زندگی مان وارد نماییم، یک نوع سبک زندگی است؛ سبک زندگی انسان مؤمن انقلابی.
وی افزود: بهشتی در بیان نقاط ضعف جامعه اسلامی و کاستی ها و قصور مدیران، زبانی تیز، برنده، بدون تعارف و البته همراه با انصاف داشت.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: در میدان عمل، اهداف، مصالح و عدالت انقلابی را مد نظر قرار می داد و در این راه، اعتقاد قلبی و التزام عملی به آنچه که می گفت و آنچه که بعنوان قله معرفی می کرد، راهنما و معرفش بود. کار برای انقلاب را به بهانه مساعد نبودن شرایط و یا بر عهده نداشتن مسئولیت رسمی تعطیل نمی کرد.
وی افزود: در راه رسیدن به اهداف انقلابی، الگوی مد نظر او الگوی کار تشکیلاتی و تجمیع حول یک محور واحد و اصیل به نام اسلام و اندیشه اسلامی بود.
رستمی تصریح کرد: در میدان انقلاب، تهمت ها و تخریب ها او را دلسرد نکرد و سبب نشد تا اهداف را کنار بگذارد یا فراموش کند و همین خصوصیت او بود که سبب شد تا برای حضرت امام خمینی (ره) مظلومیت بهشتی، غمناک تر از شهادتش باشد.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها یادآورشد: این منظومه زندگی شهید بهشتی، حالا و در میدان گام دوم انقلاب، باید الگوی زندگی جوانان و دانشجویان ما باشد.
وی اضافه کرد: مطالبه گری و مبارزه با فساد بدون تعارف و مبتنی دانش کافی با رعایت انصاف، تعریف اصلاح و ارتقا تفکر اعضای جامعه اسلامی بعنوان هدف اصلی، تقسیم کار تشکیلاتی برای رسیدن به اهداف انقلابی، نهراسیدن از تهمت ها و برچسب هایی همچون تندرو و افراطی و ضرورت حرکت های خودجوش و آتش به اختیار، آن الگویی است که باید در جوانان ما درونی شود و اگر چنین شد، میتوان ثمره این مدل از کنش گری انقلابی را بزودی دید.
وی تصریح کرد: امروز ما نیازمند «بهشتی» زیستن و «بهشتی» شدن هستیم.

1400/04/08
18:05:09
5.0 / 5
332
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور