امروز آخرین مهلت ثبت نام در دوره های كاردانی نظام جدید

امروز آخرین مهلت ثبت نام در دوره های كاردانی نظام جدید به گزارش کنکوری سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به ثبت نام و انتخاب رشته بیش از 44 هزار داوطلب در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال 1400 اظهار داشت: داوطلبان تا آخر وقت امروز فرصت دارند در این دوره ها ثبت نام کنند.


فاطمه زرین آمیزی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: ثبت نام متقاضیان پذیرش در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی در سال ۱۴۰۰ که از روز یکشنبه ۳۰ خرداد شروع شده، امروز یکشنبه ۶ تیر اختتام می یابد. داوطلبان می توانند در مهلت باقی مانده با مراجعه به سامانه ثبت نام و انتخاب رشته این دوره ها نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.
وی اشاره کرد: دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی در سایت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org انتشار یافته است و با توجه به این که ثبت نام و انتخاب رشته همزمان در یک مرحله انجام می شود، متقاضیان باید باتوجه به رشته محل های اعلام شده، رشته محل های مورد علاقه خودرا در سامانه ثبت کنند.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به ثبت نام بیش از ۴۴ هزار داوطلب در آزمون فوق اظهار داشت: علاقه مندان به تحصیل در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی باید ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه، در صورتیکه دارای شرایط مذکور باشند، بعنوان متقاضی این دوره منحصراً در یک رشته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی و کد کامپیوتری دیپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون) ثبت نام کنند.
به گفته ی ایشان، پذیرش در برخی از رشته های امتحانی مذکور بدون آزمون و بر طبق سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد پذیرفت. همه متقاضیان، شامل این که پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا بر طبق سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشند، لازم است که مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه در آزمون مذکور ثبت نام و انتخاب رشته کنند و در صورت عدم ثبت نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی بعد از اختتام مهلت تعیین شده امکان پذیر نخواهد بود.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: هزینه ثبت نام و انتخاب رشته مبلغ ۵۴۰ هزار ریال است که متقاضی باید کارت اعتباری را به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به سایت سازمان سنجش خریداری کند. چنانچه متقاضی مشتاق شرکت در گزینش رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیرانتفاعی باشد، لازم است بعد از اطمینان از پذیرش موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در رشته امتحانی مورد تقاضا، علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۱۳۷ هزار ریال دیگر نیز برای دوره های مذکور بصورت اینترنتی اقدام نمایند.
به گفته ی ایشان، با توجه به این که مقرر شده است در مراحل مختلف پروسه این آزمون، خدماتی بوسیله پیام کوتاه به متقاضیان ارائه شود، متقاضیانی که تمایل به استفاده از آن دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۸۵۰۰ ریال بصورت اینترنتی بعنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می توانند از این خدمات استفاده کنند.
زرین اشاره کرد: دانش آموزان سال آخر که موفق به دریافت مدرک دیپلم نشده اند، در این مرحله، درج معدل برای آنها الزامی نیست. این گروه از متقاضیان باید از روز سه شنبه ۱۹ مرداد تا روز پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ با مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات سایت سازمان سنجش نسبت به درج و یا ویرایش معدل دیپلم اقدام نمایند. عواقب ناشی از عدم درج معدل به عهده شخص متقاضی خواهد بود.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۴۰۰ (برای آن دسته از مجموعه های ثبت نامی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز جمعه ۲۲ مردادماه ۱۴۰۰ انجام خواهد شد. متقاضیان لازم است از سه شنبه ۱۹ مرداد تا پنجشنبه ۲۱ مرداد با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.
منبع:

1400/04/08
12:55:12
5.0 / 5
298
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور