واكنش وزیر علوم به تغییرات كنكور ۱۴۰۲

واكنش وزیر علوم به تغییرات كنكور ۱۴۰۲ به گزارش کنکوری وزیر علوم با تکیه بر این که تغییرات اخیر کنکور ۱۴۰۲که از جانب شورایعالی انقلاب فرهنگی اعلام شده، قطعی نیست اظهار داشت: تصمیمات نهایی در این خصوص در جلسات آتی این شورا گرفته خواهد شد.


دکتر منصور غلامی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: طرح تغییرات کنکور ۱۲ ماده دارد که فقط ۹ ماده آن در جلسه ۸۴۲ شورایعالی انقلاب فرهنگی که با مبحث ساماندهی نظام سنجش و پذیرش کنکور در مقطع کارشناسی برگزار شد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: با عنایت به این که هنوز تمامی مواد طرح مذکور مورد بررسی قرار نگرفته است، ازاین رو امکان هر گونه تغییر در جلسات بعدی وجود دارد و تصمیمات نهایی در جلسات آتی گرفته خواهد شد.
وزیر علوم تصریح کرد: هم اکنون نمی توانم در مورد وضعیت و تغییرات کنکور اظهار نظر قطعی داشته باشم.
به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دکتر سعید رضا عاملی در حاشیه جلسه ۸۴۲ شورایعالی انقلاب فرهنگی در مورد تغییرات کنکور ۱۴۰۲، پنج مصوبه این شورا را تشریح و عنوان کرده بود که مصوبه اول در خصوص این بود که در آزمون سراسری سهم آموزش و پرورش به لحاظ سابقه تحصیلی ۶۰ درصد و سهم کنکور سراسری ۴۰ درصد خواهد بود. مصوبه دوم این بود که کنکور سراسری مختص دروس تخصصی باشد و دروس عمومی به بخش سوابق تحصیلی منتقل می شود و سوابق تحصیلی مبنای ارزیابی نهایی خواهد بود و مصوبه سوم این بود که آزمون سنجش (کنکور) دو بار در سال برگزار گردد که فشار و اضطراب از روی دانش آموزان برداشته شود و دانش آموزان وقتی در این آزمون شرکت می کنند نگران نباشند که تا سال دیگر فرصت دیگری نخواهند داشت.
بدین سان اعلام گردید که کنکور دو بار در سال برگزار می شود. بر مبنای مصوبه چهارم شورا، مقرر شد نتایج آزمونی که دانش آموزان در آن شرکت می کنند تا دو سال اعتبار داشته باشد و دانش آموزان بتوانند از نتایج آن تا دو سال استفاده کنند.
مصوبه پنجم هم درباره پذیرش بود که بر مبنای آن دانشگاه های کشور می توانند یک حد نصاب برای معدل بگذارند و بر مبنای آن مشخص کنند که تا چه معدلی را پذیرش می کنند و اگر معدل داوطلب از میزان مشخص پایین تر باشد این اختیار به دانشگاه ها داده می شود که داوطلب را پذیرش نکنند.
منبع:

1400/04/05
19:53:42
5.0 / 5
376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور