در گزارش كنكوری اعلام شد؛

ضرورت تعریف مدرك ویژه برای دوره های تحصیلی حوزه علمیه

ضرورت تعریف مدرك ویژه برای دوره های تحصیلی حوزه علمیه کنکوری: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بر تعریف مدرک برای دوره های تحصیلی حوزه های علمیه تاکید نمود.سعید رضا عاملی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اجرا سازی طرح یکسان سازی عناوین مدارک تحصیلی حوزه علمیه و دانشگاه اظهار داشت: طرح یکسان سازی عناوین مدارک تحصیلی حوزه علمیه و دانشگاه باید توسط حوزه علمیه به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود که هنوز ارائه نشده است.
وی با اعلان اینکه حوزه علمیه باید برای دوره های تحصیلی خود مدرک تعریف کند اضافه کرد: مدارک حوزوی باید از حالت معادل بیرون بروند، هم اکنون بحث ما این است که مدارک خود حوزه علمیه اصالت دارند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد: معادل سازی مدارک حوزه معنا ندارد، مدارک حوزه خود اصالت و اعتبار لازم را دارند.
عاملی قبل از این نیز در دیدار اخیر خود با رییس جدید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به طرح یکسان سازی عناوین مدارک تحصیلی حوزه علمیه و دانشگاه عنوان کرده بود: درباب مدرک و عناوین حوزه معتقدم باید بررسی هایی صورت دهیم. این که تلاش دو برابری آموزشی حوزه را معادل کارشناسی یا کارشناسی ارشد قرار می دهیم غیر از این که توهین است، روایی هم ندارد.
وی یادآور شده بود: باید مدرک حوزوی را از حالت معادل خارج نماییم. می دانم که در زمینه هم بر سر این مساله اختلاف نظر هست ولی نباید فقط به فضلا و نخبگان اکتفا کرد و باید جامعه میانی را نیز مورد توجه قرار داد. الان خواهران حوزه علمیه هم در این خصوص مشکل دارند که عنوان حجت الاسلام و آیت الله ندارند باید متناسب با تلاش شأن درجه علمی بگیرند. عناوین کار برد شغلی و اجتماعی دارد و به صورتی اهداف دوره های آموزشی را به لحاظ شکلی منعکس می کند.


منبع:

1400/04/04
13:59:38
5.0 / 5
323
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور