تاثیرگذارترین دانشگاه های آلمان كدامند؟

تاثیرگذارترین دانشگاه های آلمان كدامند؟ نظام رتبه بندی تایمز بتازگی رتبه بندی اثرگذارترین دانشگاه های دنیا و کشورها را منتشر نمود.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، رتبه بندی تأثیرات دانشگاه ها برای نخستین بار سال ۲۰۱۹ از طرف نظام رتبه بندی بین المللی تایمز انجام شد. تایمز در این رتبه بندی، دانشگاه ها را برمبنای اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs) ارزیابی می نماید. اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد ۱۷ مورد است که مؤسسه تایمز برای این رتبه بندی از آنها استفاده می نماید.

تایمز از فاکتورهای دقیق برای ارائه مقایسه های جامع و متعادل در چهار زمینه گسترده تحقیق، مدیریت، دسترسی و آموزش بهره برده است.
fر اساس معیارهای نظام بین المللی تایمز اگر داده های در رابطه با هر دانشگاه حداقل با ۳ هدف مرتبط بوده در این رتبه بندی مورد ارزیابی قرار می گیرد.
بالاترین دانشگاه جهان در این رتبه بندی دانشگاه منچستر از کشور انگلستان است. دانشگاه سیدنی، دانشگاه غربی سیدنی و دانشگاه لاتروب سه دانشگاه کشور استرالیا هستند که رتبه های دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده اند.
در رتبه بندی سال ۲۰۲۱ تایمز تعداد یک هزار و ۱۱۷ دانشگاه از ۹۴ کشور جهان بررسی شده اند و این رتبه بندی به تفکیک هر کشور نیز انتشار یافته است.
بر این اساس، رتبه بندی اثرگذارترین دانشگاه های آلمان در سال ۲۰۲۱ میلادی به شرح زیر است:
۱- "دانشگاه آزاد برلین"(Free University of Berlin)
این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های برلین است که در رشته های مختلف علوم انسانی، علوم اجتماعی، پزشکی و علوم پایه دانشجو می پذیرد. این دانشگاه در سال ۱۹۴۸ میلادی در دوران جنگ سرد و با حمایت آمریکایی ها راه اندازی شد.
دانشگاه آزاد برلین با داشتن ۳۰ درصد استاد زن، بیشترین دانشگاه آلمانی با این تعداد هیات علمی زن است.
تا حالا دانشگاهیان در این دانشگاه ۵ مرتبه موفق به کسب جایزه بزرگ نوبل شده اند.


۲- دانشگاه "هامبورگ"(Hamburg)
این دانشگاه در ۲۸ مارچ ۱۹۱۹ میلادی تأسیس شد و با وجود عمر کوتاه خود ۶ برنده جایزه نوبل و مجموعه زیادی از دانشمندان فاخر را در کارنامه داشته است. دانشگاه هامبورگ بزرگترین مؤسسه تحقیقاتی و آموزشی در شمال آلمان شمرده می شود و دارای دانشکده های حقوق، علوم اجتماعی، پزشکی، روانشناسی، تاریخ، فلسفه، مهندسی و کامپیوتر است.


۳- دانشگاه "کنستانتس"(Konstanz)
این دانشگاه از سال ۲۰۰۷ میلادی به جمع دانشگاه های برتر آلمان پیوست و هم اکنون با خیلی از دانشگاه های مطرح جهان همچون دانشگاه جان هاپکینز، دانشگاه شیکاگو، دانشگاه هاروارد، دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه پرینستون همکاری دارد. بنا بر اعلام این دانشگاه، کتابخانه آن بصورت ۲۴ ساعته فعالیت می کند و بیش از دو میلیون کتاب دارد.


۴- دانشگاه "مونستر"(Münster)
دانشگاه دولتی مونستر با بیش از ۴۰ هزار دانشجو و ۱۳۰ زمینه مختلف آموزشی (بر طبق آمار ۲۰۰۴) یکی از بزرگ ترین دانشگاه های آلمان است. نکته قابل توجه دانشگاه مونستر این است که از بالاترین دانشگاه های تحقیقاتی آلمان و سراسر اروپا شمرده می شود.


۵- دانشگاه "پاسائو"(Passau)
دانشگاه پاسائو هدف خودرا آینده نگری و شهرت جهانی در آینده عنوان کرده است.
این دانشگاه در نظر دارد با ورود به پنجاهمین سالگرد تاسیس خود در سال ۲۰۲۸ میلادی، به یکی از برجسته ترین مراکز آموزش عالی اروپا در تحقیقات میان رشته ای تبدیل گردد.
دانشگاه پاسائو تحقیقات خودرا بر مطالبی مانند "دیجیتالی شدن"، "اروپا و تحول جهانی" و "مهاجرت، توسعه پایدار و نظم عادلانه" متمرکز کرده است.

1400/03/16
17:08:24
5.0 / 5
355
تگهای خبر: آموزش , استاد , پزشكی , تحقیقات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور