با حضور وزیر علوم؛

نشست تخصصی بررسی روابط علمی ایران و چین

نشست تخصصی بررسی روابط علمی ایران و چین کنکوری: نشست تخصصی همکاریهای علمی، فناوری و دانشگاهی در برنامه راهبردی همکاریهای ایران و چین، فردا (سه شنبه) با حضور وزیر علوم، معاونان وی، معاونان وزارت امور خارجه و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رؤسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و تنی چند از مقامات سایر دستگاه های مرتبط بصورت مجازی انجام می شود.


با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛
به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دکتر حسین سالار آملی، رییس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم اظهار نمود: توافق ایران و چین در قالب سند همکاریهای جامع دو کشور، سرمایه گذاری گسترده چین در حوزه علوم و ظرفیت و توانمندی های علمی کشورمان، ضرورت برنامه ریزی راهبردی همکاری دو کشور در حوزه علوم، فناوری و دانشگاهی را بیش از پیش برجسته تر و ضروری تر می کند. از ین جهت، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درصدد است با همکاری دانشگاه ها، مراکز علمی و پژوهشی و موسسات فناوری کشور، برنامه های راهبردی را در این عرصه تدوین کند.

وی ادامه داد: در اردیبهشت ماه امسال، از طرف مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم، نشستی با حضور برخی از معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه های کشور جهت بررسی این مساله مهم تشکیل شد و نظرات و پیشنهادهای باارزش همکاران دانشگاهی جمع آوری شد. اتفاق نظر دانشگاه ها برای توجه جدی تر و بنیادی تر به این بخش از حوزه همکاریهای دو کشور در پرتو سند جامع همکاریهای دو جانبه، ما را بر آن داشت تا نظرات با حضور وزیر علوم، مقامات وزارت امور خارجه و نهادهای علمی کشور در سطحی بالاتر مطرح شود.

رییس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم اشاره کرد: نشست تخصصی بررسی همکاریهای علمی، فناوری و دانشگاهی ایران و چین از طرف این مرکز برنامه ریزی شده است که با توجه به شرایط فعلی، آنرا بصورت مجازی برگزار خواهیم کرد.

به نقل از وزارت علوم، وزیر علوم، رییس مرکز همکاریهای علمی و بین المللی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، رییس سازمان امور دانشجویان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین و رؤسای برخی از دانشگاه های فعال در حوزه همکاری علمی با چین در این جلسه به ارائه سخنرانی خواهند پرداخت و شرکت کنندگان در دو نشست تخصصی، موضوع نشست را به گفت و گو و رایزنی خواهند گذاشت.

منبع:

1400/03/10
22:55:01
5.0 / 5
370
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , پژوهش , تحقیقات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور