برگزاری كنگره شهدای دانشجو معلم در استان بوشهر

برگزاری كنگره شهدای دانشجو معلم در استان بوشهر کنکوری: بوشهر رییس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر از برگزاری کنگره شهدای دانشجو معلم آگاهی داد.


اکبر مولایی در جمع مسئولان و دانشجومعلمان دست اندرکار کنگره کنگره شهدای دانشجو معلم استان بوشهر ضمن خوشامدیی به آنها اظهار نمود: در نشستی که با دانشجومعلمان متولی کنگره داشتیم بنا بر این شد که این کنگره با یک رویکرد جدید و مبتنی بر اثرگذاری بر جامعه هدف اجرا شود.
وی اضافه کرد: دلیل این مهم نیز این است که جامعه هدف ما ۱۸۰۰ دانشجو معلمی است که در ضمن دو، سه سال آینده کار معلمی را شروع کنند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر بیان کرد: دانشجومعلمانی که مقرر است تربیت فرزندان ما را بر عهده داشته باشند و تربیت و پرورش فرزندان ما بدون استعانت و یاری گرفتن از درس هایی که شهدا به ما دادند، میسر نخواهد بود.
مولایی افزود: بدین سبب شاید هدف غایی و نهایی این کنگره اثرگذاری بر ۱۸۰۰ دانشجو معلمی است که آموزه ها و آرمان های این شهدا و خط آنها را هدف و میثاق خودشان قرار دهند و در این راستا حرکت کنند. در این راه نیاز به یاری و مساعدت همه متولیان حوزه ایثار و شهادت داریم که در این حوزه ها سالهای سال تلاش کردند و از آنها می خواهیم که این تجارب گرانسنگ را در اختیار تربیت معلم نیز قرار دهند.
وی اشاره کرد: بی گمان اثرگذاری بر روی جوامع هدف بسیار ارزشمند، معنوی و مقدس است؛ اما بعنوان بانیان تربیت معلم در استان فکر می نماییم اگر بناست این اثرگذاری صد چندان شود باید بر روی دانشجو معلمان تحقق یابد. چونکه وقتی این ۱۸۰۰ نفر وارد ۱۸۰۰ مدرسه شوند، جامعه بسیار گسترده ای را پوشش خواهند داد و هر نوع اثرگذاری فرهنگی معنوی بر روی این دانشجو معلمان اثرات متاخری خواهد داشت که فعلا قابل ارزیابی نیست.
رییس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر اظهار نمود: از همه می خواهیم که کنگره شهدای تربیت معلم را بعنوان مهم ترین کار فرهنگی در حوزه تربیت معلم این استان در دو سال آینده قلمداد کنند و با راهنمایی و مساعدت همه حاضرین در این جلسه این کار باارزش را انجام دهیم.
مولایی اشاره کرد: دانشگاه فرهنگیان آمادگی دارد که این بستر را تا جایی که امکان دارد با رهنمودهای شما آماده کند تا بتوانیم کنگره بسیار موفقی داشته و به دنبال این باشیم که باردیگر هم وامدار شهدا باشیم و آموزه های شهدا را در زندگی کاری و روزمره دانشجو معلمان به کار گیریم.
تحول اصیل برای تقویت انقلاب
مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر نیز در این جلسه ضمن تقدیر از همه دست اندرکاران این کنگره اظهار داشت: بهترین کار بعد از نماز، زنده نگه داشتن و پاسداشت یاد و نام شهدا است.
حجت الاسلام حسین حاجیانی عنوان کرد: برنامه ما و دست اندرکاران این کنگره بزرگ باید احیای تحول اصیلی باشد که مقام معظم رهبری در دیدار با تشکل های دانشجویی بیان نمودند.
وی اشاره کرد: تحول اصیل برای تقویت انقلاب و اصول و خطوط اصلی و نوآوری و ابتکار، و تحول انحرافی، تحول در اصل انقلاب، نفی انقلاب و مفاهیم عنوانی آن و هر چه بیشتر نزدیک تر شدن کشور به هنجارهای جهانی است.
مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر در آخر اظهار نمود: امیدوارم که این کنگره به بهترین نحو و به خوبی اجرا شود.
طراحی برنامه های کنگره با در نظر گرفتن منویات رهبری
مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر عنوان کرد: مجموعه بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر آماده همکاری و همیاری با دست اندرکاران کنگره بزرگ شهدای دانشجومعلم استان بوشهر است.
سرهنگ علیرضا غریبی اظهار داشت: نیاز اولیه ما برای برگزاری کنگره شهدا دستورالعمل اجرائیست که اگر دراین زمینه دستورالعملی از سازمان مرکزی دانشگاه وجود ندارد می توانید دراین زمینه تولید بومی داشته باشید و ما هم در کنار شما برای نوشتن آن هستیم.
وی بیان کرد: دستورالعمل اجرائی این کنگره ساختاری دارد و حتما باید ساختار و تشکیلات آن مشخص شود.
مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس بوشهر افزود: در حوزه دانشگاه فرهنگیان و کنگره شهدای دانشجومعلم استان بوشهر نیاز است برنامه های کنگره به شکلی طراحی و اجرا شود که منویات و خواسته رهبری در آنها مد نظر قرار گرفته و تامین گردد.
سرهنگ غریبی اشاره کرد: می خواهیم دانشجومعلمانی را تربیت نماییم که با این فرهنگ آشناتر و نزدیک تر شوند، دانشجومعلمان ما دور از این فرهنگ نیستند و ما هم می خواهیم اهمیت این فرهنگ به آنها یادآوری شود، چونکه در آینده ای نزدیک آنها می خواهند هزاران دانش آموز را تعلیم و تربیت کنند؛ دانش آموزانی که پایه و اساس یک کشور، مملکت و نظام را می سازند.
ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
یکی از مسئولان سازمان حفظ آثار دفاع مقدس سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر نیز در این آئین اظهار نمود: فراهم کردن بستری برای پاسداشت شهدای دانشجو شامل شهدای دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه ها در قالب برگزاری کنگره شهدای دانشجو خود می تواند منشا برکات بسیاری برای استان ما و تالیفاتی دراین زمینه باشد.
شیخیانی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد: در امتداد برگزاری کنگره بزرگ شهدای استان بوشهر در سال ۱۴۰۷ که ابلاغ گردیده، می شود بخش عمده ای از آن نیز به شهدای دانشجو معلم برای اولین بار اختصاص پیدا کند. ما نیز آماده همکاری با مجموعه دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر در برگزاری کنگره شهدای دانشجومعلم استان بوشهر هستیم.
برگزاری تخصصی کنگره شهدای دانشجو معلم
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان بوشهر نیز در این آئین اظهار نمود: از سال ۹۲ در ناحیه بسیج دانشجویی استان کاری با موضوع شهدای دانشجو شروع و در این راستا ۴۵ شهید دانشجو شناسایی شد.
عبدالرضا حکیمی اظهار داشت: تا پیش از این هیچ اطلاعاتی در مورد این شهدا در دسترس نبود و در سال ۹۳ که اولین کنگره شهدای استان برگزار شد، روز کنگره شهدا تعداد آنها به ۴۷ نفر شهید دانشجو رسید و در سال ۹۶ که دومین کنگره انجام شد و حالا ما ۵۶ شهید دانشجو داریم.
وی بیان کرد: برخی شهدای دانشجومعلم در ابتدا به این نام ثبت نشده بودند و اوائل فکر می کردم که فقط هفت، هشت شهید هستند و امروز تعداد شهدای دانشجومعلم استان ما به ۳۲ نفر رسیده که نشان میدهد بیشترین شهدای دانشجوی ما شهدای دانشجومعلم هستند.
وی افزود: اتفاق میمونی که افتاده این است که کار برگزاری کنگره شهدای دانشجوی ما تخصصی تر شده و دانشجومعلمان خودشان پای کار آمده اند و کار را تخصصی تر دنبال کرده و پیگیر برگزاری کنگره شهدای دانشجومعلم استان بوشهر هستند.
حکیمی با اعلان اینکه امیدوارم کار برگزاری این کنگره با همت دانشجومعلمان محکم تر به جلو برود، اضافه کرد: ما نیز تا حد توان دانشجومعلمان بسیجی دست اندرکار کنگره شهدای دانشجومعلمان استان بوشهر را حمایت می نماییم.
پاسداشت ارزش های شهدا
معاون سابق پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در این جلسه اظهار نمود: اگر امروز ما نام و یاد شهدا را مرور می نماییم پاسداشت ارزشهایی است که آنها خلق کرده اند و آرامشی که امروز تجربه می نماییم مدیون رشادت های آنها است.
سیروس فتحی، فعال فرهنگی حوزه ایثار و شهادت اظهار داشت: کنگره شهدای دانشجومعلم استان بوشهر کار بزرگ و مهمی است و این رویداد که مزین به نام دانشجو معلم است، اتفاق زیبایی است؛ چونکه قبلا با عنوان معلمان برگزار می شد و الان که بصورت ویژه به دانشجومعلمان شهید اختصاص دارد حرکت جدیدی است.
وی افزود: ۱۱۱ شهید در یادواره شهدای فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر شناسایی شدند که ۳۲ نفر از آنها شهدای دانشجو معلم بوده اند.
در اختتام این جلسه نیز نمایندگان دانشجومعلمان دست اندرکار کنگره شهدای دانشجومعلم استان بوشهر ضمن ارائه گزارش در حوزه کاری خود به بیان پیشنهادات و درخواست های خود برای هر چه بهتر برگزار کردن این کنگره پرداختند.
منبع:

1400/03/09
10:23:05
5.0 / 5
575
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور