رئیس دانشگاه فرهنگیان:

نظام آموزش باید اولویت نخست در سبد دولت باشد

نظام آموزش باید اولویت نخست در سبد دولت باشد رئیس دانشگاه فرهنگیان، با تکیه بر استمرار نظارت در فرایند آموزش های دانشگاه تصریح اظهار داشت: حرکت به سمت شیوه های نوین کنترل و به گزینی الزامی است و نظام آموزش ما باید در سبد دولت دارای اولویت نخست باشد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دکتر حسین خنیفر، در هفتمین نشست شورای تخصصی نظارت دانشگاه، ضمن اشاره به پذیرش یک هزار و ۲۹۲ نفر دانشجو معلم برخوردار از رتبه زیر هزار در دانشگاه، توجه بیشتر از پیش به کیفیت پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان طی سالهای اخیر را از اهم موارد برشمرد و اظهار داشت: باید بتوانیم با پرورش دانشجو معلمانی کارآمد و مفید ۳۰ سال آتی آموزش و پرورش کشور را به دست این افراد تضمین نماییم.
دکتر خنیفر، امنیت، بهداشت، خوراک و پوشاک و آموزش عمومی را همچون اولویت های مهم کشورها پس از سال ۱۹۴۵ اعلام نمود و اظهار داشت: بطور قطع با در اختیار بودن این امکانات زمینه پیشرفت کشورها هم مهیا می شود.
وی همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تأمین و جذب اعضای هیات علمی مورد نیاز دانشگاه فرهنگیان را به نسبت دانشجو معلم این دانشگاه لازم و ضروری خواند و اظهار داشت: بهره مندی بموقع از اعضای هیات علمی، ارتقای کیفیت آموزش و همینطور تقویت دانشگاه فرهنگیان برای کارآمدی دستگاه تعلیم و تربیت کشور را به همراه دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، این مقام مسئول، در ادامه در ارتباط با آینده پژوهی اضافه کرد: در آینده پژوهی، ما منتظر زمان نیستیم، چون که خود ما زمان ساز هستیم. آینده چیزی است که ایجاد می شود و سازنده آن بشر است. برای ساخت آینده ای درست هم نیازمند اطلاعات، درایت و جرات هستیم.
دبیر هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، ضمن اشاره به تغییر نظام آموزشی پس از سال ۱۹۶۰ با تکیه بر نظام صلاحیت حرفه ای عنوان کرد: توجه بیشتر از پیش به تربیت معلم، حرمت و حقوق معلم حقیقتی انکارناپذیر است.
وی، مجهز شدن مدارس کشور به وسایل آموزشی را از اهم موارد برشمرد و اضافه کرد: فعالیت در این خصوص علاوه بر افزایش سرعت و پایداری یادگیری در دانش آموز به روز بودن معلم و علاقمندی وی به امر آموزش را به دنبال دارد.
دکتر خنیفر، در انتها نظارت را عامل مهم ریل گذاری و تعیین کننده نقشه راه آینده دانشگاه معرفی و تصریح کرد: فعالیت ها و گزارش های تنظیم شده در معاونت نظارت اقدامی مهم در جهت کمک به اتخاذ تصمیم های مدیریتی در دانشگاه است.1400/03/07
15:22:13
5.0 / 5
615
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور