اصلاح مجدد زمان برگزاری آزمون های علوم پزشكی

اصلاح مجدد زمان برگزاری آزمون های علوم پزشكی به گزارش کنکوری تقویم آزمون های سال ۱۴۰۰ دانشگاه های علوم پزشکی مجدد اصلاح گردید و بر این اساس اغلب آزمون های مهم دانشجویان که به علت کرونا به تعویق افتاده بود در تیر ماه برگزار می گردد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، ویرایش مجدد تقویم آزمون های علوم پزشکی در سال ۱۴۰۰ روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت. بر این اساس نخستین آزمون دانشجویان علوم پزشکی آزمون صلاحیت بالینی توسط دانشگاه های علوم پزشکی در تاریخ ۶ خرداد برگزار می شود.
همینطور آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی، آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت و میان دوره ای پیش کارورزی، علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی به صورت الکترونیکی به ترتیب در تاریخ های ۱۳، ۲۰ و ۲۱ خرداد برگزار خواهند شد و بدین سان پرونده آزمون های خرداد بسته می شود.
بر مبنای تقویم جدید آزمون های وزارت بهداشت، اغلب آزمون های کلیدی دانشجویان علوم پزشکی که به علت انتشار کرونا به تعویق افتاده است در تیر ماه برگزار می گردد و بدین سان آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی در تاریخ های ۵، ۶ و ۷ و آزمون دستیاری رشته های تخصصی بالینی پزشکی( دوره ۴۸) در تاریخ ۸ و آزمون ارتقاء دستیاران دندانپزشکی به همراه آزمون کتبی دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیب) توسط دانشگاه ها هر دو در تاریخ ۱۰، آزمون ارتقا و گواهینامه تخصصی پزشکی بالینی توسط دانشگاه ها در تاریخ های ۱۷، ۱۸ و ۱۹ تیر و در نهایت آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی در تاریخ ۳۱ تیر و اول مرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.
همینطور آزمون علوم پایه دندانپزشکی- آزمون ۱۸۰ واحدی داروسازی و ارتقای دانش آموخته گان خارج از کشور هم بعنوان آخرین آزمون سال ۱۴۰۰ دانشجویان علوم پزشکی در تاریخ ۱۳ اسفند برگزار می گردد.منبع:

1400/03/06
11:40:34
5.0 / 5
537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور