اعلام شرایط مصاحبه دكتری دانشگاه خواجه نصیر

اعلام شرایط مصاحبه دكتری دانشگاه خواجه نصیر کنکوری: دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، شرایط مرحله مصاحبه علمی (ارزیابی تخصصی) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1400 این دانشگاه را اعلام نمود.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، پذیرش دانشجو در دوره دکتری سال ۱۴۰۰ طی دو مرحله صورت می گیرد. مرحله اول مربوط به سنجش علمی بوده که برگزاری آزمون آن بوسیله سازمان سنجش آموزش کشور انجام گرفته و مرحله دوم آن شامل بررسی سوابق علمی داوطلبان و دعوت به مصاحبه است که توسط دانشگاه های پذیرنده دانشجو صورت می­ گیرد.
دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در امتداد اجرای مرحله دوم مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون دکتری، شرایط پذیرش در این دانشگاه را اعلام نمود.
در این راستا، داوطلبان حاضر در جلسه آزمون که برای آنها کارنامه مرحله اول (سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر گردیده است در صورت احراز حدّنصاب­ های تعیین شده برای معرفی به این دانشگاه، می توانند با مراجعه به سامانه آموزشی دانشگاه به آدرس (http: //golestan.kntu.ac.ir) از ساعت ۹ بامداد روز دوشنبه مورخ ۳خرداد ماه لغایت اختتام روز پنجشنبه مورخ ۶ خرداد ماه ۱۴۰۰ نسبت به ثبت نام الکترونیکی و بارگذاری مدارک مورد نیاز بمنظور بررسی اولیه مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی توسط گروه های آموزشی دانشکده اقدام نمایند.
شایان ذکر است حدّنصاب لازم برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگر ۷۰ درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان حائزشرایط ۸۰ درصد حدنصاب تعیین شده برای داوطلبان آزاد خواهد بود.
بدین ترتیب، لازم است داوطلبان پیش از شرکت در جلسه غیرحضوری جهت مصاحبه، ابتدا نسبت به ثبت نام الکترونیکی و بارگذاری مدارک مورد نیاز زیر در سامانه جامع آموزشی دانشگاه (گلستان) در مهلت تعیین شده اقدام نمایند.
دانشگاه خواجه نصیر برای ارسال مدارک به این دانشگاه نکاتی را متذکر شد و اصرار کرد در تهیه فایل های تصویری مورد نیاز جهت بارگذاری، از اصل مدارک و اسکن رنگی مدارک استفاده گردد.
متقاضیان باید مدارکی را در سیستم گلستان بارگذاری کنند که شامل عکس کلیه صفحات شناسنامه، کارت ملی، عکس ۴×۳، تعهد نامه تحویل اصل مدارک (تکمیل و بارگذاری نسخه چاپی الزامی است.)، ریزنمرات و مدارک تحصیلی مقاطع پیشین (کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد)، گواهی معدل (برای دانشجویان سال آخرمقطع کارشناسی ارشد) و مدرک زبان آزمون های زبان بین الملل مربوط به دو سال قبل از قبیل (TOEFL MSRT، IELTS، TOLIMO) می شود.
همین طور داوطلبان باید کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۴۰۰ و کارنامه انتخاب رشته دانشگاه ها را نیز در سایت گلستان بارگذاری کنند.
متقاضیان استفاده از سهمیه مربیان دانشگاه آزاد اسلامی، باید حکم کارگزینی برای داوطلبان حائزشرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری/ معرفی نامه صادره از مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی را نیز عرضه کنند.
از دیگر مدارک مورد نیاز برای بارگذاری، سوابق پژوهشی (صفحه اول و صفحه چکیده پایان نامه، صفحه اول مقالات، اسناد در رابطه با اختراع، اکتشاف و...) نیز عنوان شده است.
در وضعیت اختصاصی داوطلبان مرحله مصاحبه علمی آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۴۰۰ دانشگاه خواجه نصیر، اعلام شده که دانشگاه بوسیله بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان و امتیاز کسب شده در آزمون سازمان سنجش آموزش کشور و مصاحبه علمی (ارزیابی تخصصی) مبادرت به پذیرش دانشجو خواهد نمود.
همچنین، امتیاز کل داوطلب با احتساب ۵۰ درصد نمره مصاحبه علمی و ۵۰ درصد نمره آزمون کتبی سازمان سنجش آموزش کشور تعیین خواهد شد.

جزئیات و نحوه برگزاری مصاحبه
جلسات مصاحبه در بازه زمانی یازده خرداد لغایت چهاردهم تیر ماه ۱۴۰۰ برمبنای زمان بندی اعلام شده از جانب هر دانشکده به شیوه غیرحضوری برگزار می شود و متقاضیان حائزشرایط شرکت در مصاحبه این دانشگاه لازم است بعد از مطالعه راهنما نسبت به شرکت در جلسه غیرحضوری مصاحبه اقدام نمایند.
دانشگاه خواجه نصیر هشدار داد: عدم شرکت در جلسه مصاحبه در زمان های تعیین شده توسط دانشکده، به منزله انصراف از شرکت در این مرحله از آزمون خواهد بود.
شهریه دانشجویان دوره نوبت دوم ورودی سال ۱۳۹۹ در مقطع دکتری مبلغ هشتصد و پنجاه و پنج میلیون ریال بود که طبق مصوبه هیئت امنای دانشگاه در هر سال درصدی افزایش خواهد یافت پس شهریه نهایی دانشجویان ورودی سال ۱۴۰۰متعاقباً اعلام خواهد شد.
منبع:

1400/03/04
10:04:55
5.0 / 5
596
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , پژوهش , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور