رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران:

آزمون های عملی حضوری

آزمون های عملی حضوری رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: تمام آزمون های پایانی این دانشگاه به صورت مجازی برگزار خواهند شد و فقط آزمون های عملی به شکل حضوری برگزار می گردند.به گزارش کنکوری به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، جلیل کوهپایه زاده اظهار داشت: آموزش مجازی در کنار مزایایی که دارد، از یکسری معایب هم برخوردار بوده که به مرور زمان می توان، این معایب را رفع و حتی آنرا به یک فرصت و موفقیت تبدیل کرد.
وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب و ابراز نگرانی ایشان از افت یادگیری دانشجویان در پی آموزش مجازی، اظهار نمود: تا قبل از شیوع کرونا، جهان در راه حرکت به سمت انقلاب صنعتی چهارم بود و کرونا موجب شد، این حرکت سرعت پیدا کند و استفاده از سامانه ها و نرم افزارها در آموزش و آزمون مجازی رواج بیشتری پیدا کند.
وی افزود: لازم است که برای این مهم یکسری ابزارها و زیرساخت ها فراهم گردد تا اساتید و دانشجویان با بهره مندی از آنها به استفاده از آموزش های مجازی و حتی ترکیبی (مجازی و حضوری) بپردازند و پس از اختتام اپیدمی کرونا هم این مسیر را ادامه دهند و به شیوه های آموزش قدیمی و سنتی (صرف حضوری) برنگردند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره کرد: بالا بودن امکان تقلب در آزمون های مجازی و افت آموزش در این بستر، یک واقعیت است که در وضعیت فعلی با آن مواجه هستیم چونکه برگزاری حضوری آزمون ها و کلاس های آموزشی، ارزیابی دقیق تر و مطمئن تری از توانایی دانشجویان را ارائه می دهد اما می توان با پیاده سازی یکسری روش ها به تقویت صحت آزمون ها و کیفیت آموزش در این بستر پرداخت.
کوهپایه زاده اظهار نمود: نگرانی مقام معظم رهبری نسبت به افت یادگیری در آموزش مجازی و رواج تقلب در این بخش، کاملا بجا و صحیح است اما باید با بهره گیری از روش هایی، امنیت این آزمون ها و آموزش های غیرحضوری را بالا ببریم و به این منظور به استفاده از مراکز آزمون الکترونیک و شناسایی هویت افراد در بستر فضای مجازی و... بپردازیم؛ نه این که برگزاری آزمون ها و آموزش ها را محدود به فعالیت حضوری دانشگاه ها و دانشجویان نماییم.
وی درباب شیوه برگزاری آزمون های پایانی ترم دوم تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیان کرد: تمامی آزمون های پایانی این دانشگاه بصورت مجازی برگزار خواهند شد و فقط آزمون های عملی به شکل حضوری برگزار می گردند.

1400/03/01
21:12:41
5.0 / 5
583
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور