شرایط پذیرش رشته های بدون آزمون دانشگاه خوارزمی

شرایط پذیرش رشته های بدون آزمون دانشگاه خوارزمی به گزارش کنکوری دانشگاه خوارزمی شرایط و زمان ثبت نام رشته های بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ را اعلام نمود.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، این دانشگاه اعلام نموده که از بین دانش آموختگان کارشناسی پیوسته براساس" آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی ارشد" شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در رشته های مختلف در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوی بدون آزمون می پذیرد.
دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی ورودی نیمسال دوم ۹۵ - ۹۶ و نیمسال اول ۹۶-۹۷ بعد از گذراندن ۶ نیمسال تحصیلی و حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل، جزو ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت ۸ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.
برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته های در رابطه با معرفی دبیرخانه المپیاد سازمان سنجش آموزش کشور می توانند در این فراخوان شرکت نمایند.
افراد مشمول این آیین نامه بلافاصله بعد از دانش آموختگی (بدون داشتن وقفه تحصیلی) و صرفاً برای یک مرتبه میتوانند از تسهیالت ورود به دوره تحصیلی کارشناسی ارشد بدون آزمون بهره مند شوند.
درصورتیکه ۱۵ درصد برتر دانشجویان واجد شرایط این آئین نامه به علت انصراف یا عدم تقاضا، از تسهیلات مربوط استفاده کنند یا ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد رشته ای تکمیل نشد، در این صورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ۱۰ درصد برتر بعدی همان دانشگاه (صرفا دانشجویان دانشگاه خوارزمی)با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته یا گرایش می باشد.
همینطور پذیرش متقاضیانی که در طول ۶ نیمسال تحصیلی دانش آموخته می شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با هم ورودیهای خود جزو ۱۵ درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد همان سال در اختیار دانشگاه است.
دانشجو باید حداکثر در مدت هشت نیم سال تحصیلی دانش آموخته شود. مدت مجاز برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته، حداکثر ۱۳ نیمسال تحصیلی است و برای تمامی متقاضیان الزامی است که تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ دانش آموخته شوند.
پذیرش از میان دانش آموختگان صرفاً دانشگاه های دولتی انجام می پذیرد و دانش آموختگان دانشگاههای آزاد- پیام نور- علمی کاربردی- فنی و حرفه ای - دوره های مجازی - غیر انتفاعی – پردیس های خودگران مجاز به استفاده از تسهیلات این فراخوان نمی باشند.
دانشجوی تحصیل همزمان در صورت داشتن شرایط می تواند تحصیل خویش را در هریک از رشته های دوره کارشناسی پیوسته با تایید معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادامه دهد.
تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر طبق این دستور العمل مجاز نیست و دانشگاه فقط یکبار در هر سال، نسبت به پذیرش حائزین شرایط بر طبق این دستور العمل اقدام می کند.
عرضه مدارک و دارا بودن شرایط به هیچ عنوان به منزله پذیرش قطعی نمی باشد. بنابراین دانشگاه خوارزمی به داوطلبان سفارش کرده مراحل و پیش نیازهای آزمون سراسری ورود به دوره کارشناسی ارشد را هم رعایت نمایند.
متقاضیان اتباع خارجی مجاز به استفاده از این سهمیه نمی باشند و پذیرش نهایی داوطلب به طور همزمان از راه چند دانشگاه و سازمان سنجش آموزش کشور مجاز نیست،
همینطور داوطلب نمی تواند به صورت همزمان توسط چندین دانشگاه درخواست پذیرش قطعی کند.
برپایه اعلام دانشگاه خوارزمی، مدارک داوطلبان و وجه دریافتی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. به مدارک ناقص و یا بعد از مهلت مقرر ارسال شده باشد ترتیب اثر داده نخواهد شد.
متقاضیان تا ۴ خرداد ماه جاری می توانند جهت ثبت نام الکترونیکی در رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه خوارزمی به سایت این دانشگاه رجوع و نسبت به انجام ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.1400/02/31
18:32:49
5.0 / 5
595
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور