آمار نهایی داوطلبان ارشد 1400

آمار نهایی داوطلبان ارشد 1400 سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیشتر از ۶۳۵ هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی اطلاع داد.


فاطمه زرین آمیزی در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: با عنایت به مصوبه جلسه کمیته های تخصصی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برای تعویق زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ و با عنایت به تعویق صورت گرفته در این آزمون، امکان ویرایش اطلاعات برای افرادی که قبلا در این آزمون ثبت نام کرده اند، فراهم گردید.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه تعداد ۶۳۵ هزار و ۱۱۲ داوطلب در آزمون فوق ثبت نام کردند، تصریح کرد: اطلاعات ثبت نامی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ از روز سه شنبه، ۲۱ اردیبهشت بر روی سایت این سازمان قرار گرفت و متقاضیان تا آخر روز شنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه جاری می توانستند نسبت به مشاهده و کنترل مجدد اطلاعات ثبت نامی خود اقدام و در صورت تمایل، نسبت به ویرایش آنها اقدام نمایند.
زرین آمیزی اظهار داشت: متقاضیان ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات در ارتباط با ضوابط ثبت نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات در ارتباط با سهمیه رزمندگان و ایثارگران (مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون که در درگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار داشت)، در صورتیکه دارای شرایط مذکور بودند، می توانستند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام) متقاضی ثبت نام در این آزمون شوند.
وی با اشاره به اینکه ثبت نام در آزمون کارشناسی سال ۱۴۰۰ جریمه ۱۲۰ هزار تومانی نداشت، اظهار نمود: به منظور مساعدت و همراهی با متقاضیانی که قبلاً در مهلت مقرر موفق به ثبت نام در آزمون نشده بودند، ترتیبی اتخاذ شده که آنها هم در بازه زمانی فوق، بعد از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و اصلاحیه آن، بتوانند نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایند.
زرین آمیزی تصریح کرد: بر مبنای تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ در تاریخ های ۶، ۷ و ۸ مرداد ماه سالجاری برگزار می شود.
منبع:

1400/02/28
13:57:46
5.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور