آیت الله حسینی بوشهری مطرح كرد؛

مقاومت عامل تبدیل سنگ به موشك در فلسطین

مقاومت عامل تبدیل سنگ به موشك در فلسطین به گزارش کنکوری رئیس شورایعالی حوزه های علمیه اظهار داشت: مقاومت فلسطین امروز با موشک های قوی، پایتخت جعلی رژیم کودک کش صهیونیستی را به لرزه انداخته است.


به گزارش کنکوری به نقل از مهر، آیت الله حسینی بوشهری رئیس شورایعالی حوزه های علمیه در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره علامه حلی که قبل از ظهر دوشنبه در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به صورت مجازی و وبیناری برگزار شد، ضمن اشاره به آثار ارسالی طلاب و روحانیون حوزه های علمیه به این جشنواره، اظهار داشت: این جشنواره بشارت دهنده حرکت پرشتاب حوزه است.
رئیس شورایعالی حوزه های علمیه ضمن اشاره به این که آموزش پژوهش محور، یکی از نیازهای اصلی امروز حوزه های علمیه است، اضافه کرد: حوزه های علمیه با اتکا به برنامه های پژوهشی جان تازه می گیرند و این مطلب بایستی به همه طلاب و روحانیون و حوزه های علمیه منتقل شود.
وی با اشاره به اینکه جامعه شیعه هیچگاه در طول تاریخ به اندازه امروز از لحاظ کمیت به این وسعت نبوده است، تصریح کرد: هیچگاه از لحاظ قدرت هم حوزه های علمیه به کارآمدی امروز نبوده است و هیچگاه به اندازه امروز از امکانات برخوردار نبوده است.
رئیس شورایعالی حوزه های علمیه اضافه کرد: علامه امینی (ره) با شرایط خیلی سخت و دشوار به دنبال منابع مطالعه بودند اما امروز با وجود نرم افزارها ارتباط با تمام کتابخانه های دنیا آن هم در خانه ممکن شده است.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه یکی از رسالت های حوزه های علمیه نهادینه کردن اخلاق در جامعه است، اظهار داشت: حالا که اخیرا ماه مبارک رمضان را پشت سر گذاشته ایم نباید به لحاظ اخلاقی به عقب تر از شروع ماه رمضان برگردیم، و در این خصوص داوطلبان انتخابات با مدنظر قراردادن این نکته بسیار مهم به جای تخریب دیگران به توانمندی های خود بپردازند و از تخریب دیگران بپرهیزند.
آیت الله حسینی بوشهری ایجاد بینش سیاسی و اجتماعی در مردم را از وظایف دیگر حوزه دانست و اظهار داشت: تبیین همه جانبه دین بر مبنای شناخت عمیق مکتب از دیگر وظایف بسیار مهم حوزه های علمیه است.
رئیس شورایعالی حوزه های علمیه ضمن اشاره به این که در شرایطی این جشنواره برگزار می گردد که جهان اسلام سوگوار و عزادار جنایات ضد مسلمانان جهان است، اظهار داشت: از یک سو دختران مظلوم شیعه به علت جهل و قساوت عده ای که بویی از بشریت نبرده اند به خاک و خون کشیده می شوند و از طرفی شاهد به خاک و خون کشیده شدن مردان و زنان و کودکان فلسطینی را به دست رژیم غاصب صهیونیستی هستیم. ایشان در ادامه اضافه کرد: تخریب قبور ائمه بقیع هم آغازگر حرکتی جاهلانه بود که نتیجه آن حوادث کنونی شد.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه امروز ملت مقاوم فلسطین مقتدرانه در مقابل حملات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی ایستاده است، خاطرنشان کرد: با همت و اراده و مقاومت سالیان گذشته، مقاومت فلسطین که روزی با سنگ در مقابل ظلم صهیونیست ها بود، امروز با موشک های قوی، پایتخت جعلی رژیم کودک کش صهیونیستی را به لرزه انداخته و خواب از چشم آنان ربوده اند.


منبع:

1400/02/27
22:13:40
5.0 / 5
537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور