استاد خبره پنجمین دوره طرح شهید احمدی روشن مطرح كرد

حضور صنعت در طرح شهید احمدی روشن یعنی تضمین پشتیبانی از روند فعالیت هسته ها

حضور صنعت در طرح شهید احمدی روشن یعنی تضمین پشتیبانی از روند فعالیت هسته ها به گزارش کنکوری استاد خبره پنجمین دوره طرح شهید احمدی روشن اظهار داشت: صاحبان صنایع باید در فضای تعاملی، نیازهای خودرا به هسته های مسئله محور عرضه کنند تا اساتید خبره حول آنها هسته نخبگانی را تشکیل دهند.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، مریم دهقانی، عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز با اشاره به کارکردها و محورهای طرح شهید احمدی روشن، اظهار داشت: این طرح فضا و شرایط بسیار خوبی را برای یادگیری بیشتر و مهارت آموزی مستعدان به وجود آورده است، بطوریکه می توان رشد محسوسی در عملکرد آنان دید.
دهقانی افزود: ارائه تجربه های موفق دوره های قبل و نتایج هسته ها می تواند گام مهمی در ترغیب و تشویق دیگر دانشگاهیان برای حضور در طرح شهید احمدی روشن باشد.
استاد رشته مهندسی برق در ادامه تعهد را لازمه فعالیت در محیط حرفه ای قلمداد و اشاره کرد: دانشجو باید بداند که حضور در طرح شهید احمدی روشن، یعنی حضور در یک محیط واقعی و حرفه ای؛ بدین سبب باید نسبت به پروژه متعهد و مسئولیت پذیر باشد. از طرف دیگر، اساتید راهنما نیز باید همکاری لازم را با دانشجو داشته باشند تا فرد بتواند در ساعاتی غیرآموزشی خود روی پروژه متمرکز شود.
استاد خبره پنجمین دوره طرح شهید احمدی روشن با اشاره به لزوم حضور بیشتر صنایع، اشاره کرد: در بعضی از پروژه ها، صنعت بعنوان کارفرما حضور دارد؛ این حضور یعنی تضمین پشتیبانی از روند فعالیت ها و البته بکارگیری دستاوردها؛ به همین دلیل می توان حضور بیشتر صاحبان صنایع را امری ضروری تلقی نمود.
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، دهقانی تصریح کرد: صاحبان صنایع باید در فضای تعاملی با دانشگاه و هسته ها، نیازهای خود عرضه کنند تا اساتید خبره کار تحقیقاتی خودرا آغاز نموده و هسته ها را حول آن نیاز تشکیل داده و پروژه تعریف کنند. در این روند، صاحبان صنایع نیز بعنوان حامی، پشتیبانی لازم را از هسته داشته باشند. در چنین شرایطی نتایج طرح شهید احمدی روشن بطور قطع چند رتبه بهبود خواهد یافت.
به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، در طرح شهید احمدی روشن که هرساله با حمایت بنیاد ملی نخبگان برمبنای شیوه نامه پشتیبانی از هسته های دانشجویی مساله محور (طرح شهید احمدی روشن) اجرا می شود، استادان خبره دانشگاهی و متخصصان برتر صنعتی با شناسایی چالش ها و مشکلات کشور، هسته های نخبگانی مسئله محور را با مشارکت دانشجویان مشمول پشتیبانی های بنیاد ملی نخبگان تشکیل داده و بصورت علمی و تخصصی در قالب طرحی مشخص به حل آنها می پردازند.
منبع:

1400/02/27
09:45:41
5.0 / 5
498
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور