آموزش حضوری، انتخاب دانشگاه های برتر ژاپن در ایام كرونایی

آموزش حضوری، انتخاب دانشگاه های برتر ژاپن در ایام كرونایی به گزارش کنکوری علیرغم ادامه روند انتشار کرونا در جهان، چند دانشگاه بزرگ ژاپن کلاس های خویش را به صورت حضوری برگزار می کنند.


به گزارش کنکوری به نقل از یودبلیونیوز، نتایج یک بررسی نشان داده است که با وجود شیوع مجدد کروناویروس در ژاپن، حدود ۷۰ درصد از ۲۳ دانشگاه برتر ژاپنی میزان برگزاری کلاس های حضوری خویش را در مقایسه با سال ۲۰۲۰ میلادی افزایش داده اند.
با این وجود، اقداماتی برای بازگشت مجدد به شیوه آموزش مجازی موقتاً و از ماه آوریل شروع شد.
این ۲۳ دانشگاه ژاپنی، شامل دانشگاه های دولتی و خصوی بزرگ ژاپن می شود که از میان آنها میتوان به دانشگاه های "توکیو"( Tokyo )، "کیوتو"(Kyoto) و دانشگاه های خصوصی از قبیل "واسدا"(Waseda) و "کیو"(Keio) اشاره نمود.
در ژاپن، عمده ترین انتخاب دانشگاه ها برای برگزاری کلاس ها، آموزش به شیوه سنتی یا همان حضوری بود.
در این کشور، ۱۲ دانشگاه کلاس های خویش را کاملا آنلاین برگزار کردند و ۶ دانشگاه کلاس ها را به شیوه ترکیبی (مجازی و حضوری) گذراندند.
این در شرایطی است که وزیر علوم ژاپن چندی قبل اعلام نمود از شیوه آموزش ترکیبی استقبال و حمایت می کند.
"مینورا کوراتا" از اساتید ژاپنی اظهار داشت: شاید اغلب دانشگاه ها کلاس های حضوری را تاثیرگذارتر تلقی کنند ولی حذف آموزش آنلاین اقدامی اشتباه است. ما به روش هایی نیاز داریم که فقط به صورت آموزش مجازی تحقق یابند.
گفته شده اغلب دانشجویان ژاپنی آموزش حضوری را ترجیح می دهند و خیلی از دانشگاه های این کشور هم به علت نگرانی از انزوای دانشجویان کلاس های خویش را به شیوه حضوری برگردانده اند. چونکه معتقدند هیچ چشم اندازی برای کنترل کامل این پاندمی وجود ندارد!
به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، چندی قبل وزارت آموزش ژاپن اعلام نمود که به علت تاثیرات مخرب ناشی از شیوع "کووید-۱۹"، بیشتر از ۱۳۰۰ دانشجوی ژاپنی از ماه آوریل سال قبل تابحال از ادامه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور انصراف داده اند.
در این راستا، بعضی از دانشجویان به هنگام رفتن به مراکز مشاوره گفته اند که قادر به پرداخت شهریه دانشگاه نیستند و برخی دیگر گفته اند که احساس تنهایی می کنند. چونکه از راه کلاس های آنلاین با دیگر دانشجویان ارتباط برقرار نمی کنند و نمی توانند با همکلاسی های خود دوست شوند.1400/02/25
20:31:22
5.0 / 5
175
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور