معاون آموزشی دانشگاه خبر داد؛

طرح جدید دانشگاه شهید بهشتی برای تربیت انبوه متخصص هوش مصنوعی

طرح جدید دانشگاه شهید بهشتی برای تربیت انبوه متخصص هوش مصنوعی معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: با فرض تداوم کرونا برای یک سال دیگر برنامه های جدیدی چون آموزش هوشمند و تربیت انبوه متخصص هوش مصنوعی را در دستور کار خود داریم.به گزارش کنکوری به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، در جشنواره آموزش دانشگاه که به علت رعایت پروتکلهای بهداشتی به صورت مجازی برگزار شد، حجت الاسلام رجالی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه، دکتر نصیری قیداری، رئیس دانشگاه شهید بهشتی؛ دکتر افضلیان، معاون آموزشی؛ دکتر ابراهیمی مقدم، مدیر برنامه ریزی و ارزیابی آموزشی دانشگاه؛ دکتر قهرمانی، مدیر توسعه آموزش های آزاد و دکتر قاضی زاده، عضو هیات علمی مهندسی برق به ایراد سخنرانی پرداختند.
تربیت انبوه متخصص هوش مصنوعی در دانشگاه شهید بهشتی
علی اکبر افضلیان، معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی ضمن اشاره به تاثیرات همه گیری کووید ۱۹ بر آموزش، گزارشی از فعالیتهای و برنامه های دانشگاه در سال ۱۴۰۰ عرضه نمود و با بررسی تاثیرات همه گیری کوید ۱۹ بر آموزش دانشگاه و تحولی که در فرایند یادگیری ایجاده شده اظهار داشت: متناسب با شرایط جدید تمهیداتی سنجیده شد تا تمامی زیر ساخت های فناوری اطلاعات دانشگاه در جهت رفع این مساله و تجهیز برای بهره مندی مدلی جدیدی از آموزش عالی به کار گرفته شود.
وی اضافه کرد: با فرض تداوم این وضع برای یک سال دیگر با بهره برداری بهینه و بهبود زیرساخت ها و فرآیندها به تداوم فعالیتهای در ارتباط با امور آموزشی دانشگاه می پردازیم؛ در همین راستا آموزش هوشمند، تربیت انبوه متخصص هوش مصنوعی، طرح موک بهشتی، طرح تحقیقاتی تدوین الگوی توسعه آموزش دانشگاه با تکیه بر پارادایم یادگیری الکترونیکی همچون طرحهای جدیدی هستند که مورد مطالعه و بررسی قرار گرفتند تا نسبت به ادامه شرایط کنونی در دستور کار قرار گیرند.
ارائه نظام یادگیری ترکیبی تا آخر شهریورماه
معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در قسمت دیگری از گزارش خود به نحوه پایش وضعیت آموزشی واحدهای دانشگاهی بر مبنای شاخص هایی چون کیفیت عرضه خدمات آموزشی به دانشجویان، رعایت آئین نامه ها و مقررات، رعایت زمانبندی های مصوب و پیگیری دقیق امور اشاره داشت و از عرضه نظام یادگیری ترکیبی تا آخر شهریورماه برای دانشگاه اطلاع داد.
حجت الاسلام رجالی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه؛ ضمن تبریک روز معلم اظهار داشت: تعلیم و تربیت کاری است خدایی و طبق آیات قرآن کریم، معلم دارای جایگاه رفیع و ارزش بالایی در اسلام است و کاری که معلم انجام می دهد کار ارزشمندی است چون که معلم با گرانترین گوهر هستی، یعنی انسان سروکار دارد.
وی افرود: شهید استاد مطهری در کتاب تعلیم و تربیت خود بیان نموده که کار معلم، تربیت از نوع باغبانی است یعنی با عنایت به استعدادهای درونی انسان ها آنها را رشد می دهد و با تعلیم و تربیتی که انجام می دهد ارزش انسان را بالا می برد و اندیشه او را ارتقاء می دهد.
نصیری رئیس دانشگاه شهید بهشتی با تبریک روز معلم ضمن اشاره به برگزاری جشنواره آموزش در دانشگاه شهید بهشتی و و تقدیر از مدرسان برگزیده عنوان کرد: این رویداد با هدف ادای احترام به زحمات تمامی همکاران برنامه ریزی و اجرا شد.
رئیس دانشگاه اضافه کرد: خداوند متعال را شاکریم که ما را در مسیری قرار داده تا معلم باشیم و برای تربیت روح، جان و دل انسان ها تلاش نماییم و امیدوارم در راه تربیت فرزندانِ فرزانه برای کشورمان بیشتر از پیش موفق باشیم.
وی با تکیه بر نقش معلم در تعلیم و تربیت خاطرنشان کرد: انسان یک مشت خاک بعلاوه علم به معنای جامع آن است که این مشت خاک توسط معلم به انسان بدل می شود.
قهرمانی مدیر توسعه آموزش های آزاد؛ در سخنان خود با عنوان «نگاهی به آینده دانشگاه، با تکیه بر گذار از آموزش حضوری به یادگیری ترکیبی» برخی نیروهای موثر بر تحول یادگیری دانشگاه نتایج و نتایج تأثیر این نیروها و راهکارهای موثر را برشمرد و اظهار داشت: تحول در ماهیت دانش، توسعه دانش تربیتی و علوم شناختی؛ تحول و شکاف نسلی( حضور همزمان چند نسل در دانشگاه)؛ پیشرفت فناوری، نتایج و نتایج این تأثیر این نیروها شامل اجتماعات یادگیری؛ توسعه دوره های همگانی آزاد برخط (موک ها)؛ بسته گشایی دوره ها و محتوای آموزشی و مطرح شدن فضای سوم (پلتفورم های یادگیری آموزش) همچون عوامل اثرگذار بر آموزش و یادگیری در دانشگاه ها هستند.
تجلیل از مدرسان برگزیده و اعضای هیات علمی برتر
دکتر ابراهیمی مقدم، مدیر برنامه ریزی و ارزیابی آموزشی دانشگاه؛ دیگر سخنران این مراسم، «نهادینه سازی هوش مصنوعی و آموزش هوشمند»، استفاده از تکنولوژی های جدید در آموزش و همینطور نحوه بهره گیری از هوش مصنوعی و توسعه نرم افرارها را بررسی کرد.
در این جشنواره، ۲۷ مدرس برگزیده آموزشی و ۱۹ عضو هیات علمی در بخش تجارب قابل تقدیر در آموزش مجازی و ۵ واحد برگزیده آموزشی معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند. در بخش دیگری از این مراسم، یاد و خاطره ۴ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه که در سال ۱۳۹۹ دعوت حق را لبیک گفتند گرامی داشته شد و همینطور از ۱۷ عضوهیئت علمی که در سال ۱۳۹۹ به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند تجلیل شد.

1400/02/23
10:46:48
5.0 / 5
549
تگهای خبر: آموزش , استاد , تحقیقات , تعلیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور