رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور خبر داد

تامین اعتبار طرح همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی وزارت خانه های علوم و بهداشت

تامین اعتبار طرح همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی وزارت خانه های علوم و بهداشت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از تامین اعتبار طرح همسان سازی اعضای هیات علمی دو وزارت خانه علوم و بهداشت آگاهی داد و اظهار داشت: منتظر نهایی شدن دستورالعمل اجرائی مورد وفاق نمایندگان این دو وزارت و سازمان برنامه و بودجه هستیم.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دکتر محمدباقر نوبخت در جلسه هیات های امنای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری وابسته به وزارت عتف از تامین شدن اعتبار مربوط به جز ۲ بند و تبصره ۲ قانون بودجه ۱۴۰۰ آگاهی داد و اظهار داشت: این اعتبار که طرح همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در آن دیده شده، تامین شده است، منتظر نهایی شدن دستورالعمل اجرائی مورد وفاق نمایندگان این دو وزارت و سازمان برنامه و بودجه هستیم. امیدواریم هر چه سریع تر اقدامات اجرائی شدن قانونی این مصوبه صورت پذیرد.
وی با اشاره به این که اجرای طرح همسان سازی، افزایش راندمان علمی، را به دنبال خواهد داشت، گفت: رفع تبعیض و عدالت در پرداخت های مربوط به اعضای هیات علمی جامعه دانشگاهی را وظیفه خود می دانیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: اذعان داریم که مهم ترین موضوع اولویت دار این جلسه، پیش بینی های لازم برای پشتیبانی از بودجه حوزه آموزش عالی است و ما نیز تمام تلاش خودرا دراین زمینه به کار گرفته ایم.
دکتر نوبخت گفت: با وجود تمام محدودیت های مالی، در سال قبل بیش از ۱۰۰ درصد اعتبارات دانشگاه ها را تخصیص دادیم.
وی همین طور با اعلان اینکه در تلاشیم همسان سازی را نیز به نحو شایسته و مطلوب اجرا نماییم اظهار داشت: در فاز نخست باید بسترهای قانونی این مساله را مهیا می کردیم که این کار صورت گرفت. در پروسه بررسی بودجه ۱۴۰۰ نیز موضوع منعکس و با پیگیری و همکاریهای وزارت علوم به ثمر نشست.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نوبخت با اشاره به این که تمهید مقدمات این مساله انجام شده است، اشاره کرد: نکته مهم این مصوبه، محل تامین اعتبار آنست که با تشریک مساعی قسمتی از این کار نیز صورت گرفته و منتظر نهایی شدن دستورالعمل اجرائی آن هستیم که باید مورد توافق نمایندگان دو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همین طور سازمان برنامه و بودجه قرار گیرد.1400/02/22
10:08:39
5.0 / 5
608
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , پژوهش , تحقیقات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور